Google prý dokončuje jednání o koupi mobilní divize HTC

Objevily se informace, že HTC kvůli finančním problémům zvažuje příchod velkého investora nebo prodej celé firmy. Web Ctee.com.tw teď přišel s informací, že Google má zájem o divizi mobilních telefonů HTC. Jednání prý už jsou ve finálním stádiu.

Pro Google se akvizice HTC jeví jako strategicky skvělý krok. Telefony patří k absolutní špičce, ostatně i Google Pixely vyrábí HTC a spekuluje se o tom, že stojí i za druhou (ještě nepředstavenou) generací. Po prodeji Motoroly v roce 2014 by se tak Google znovu vrátil k výrobě hardwaru pro svůj operační systém Android.

Je trochu s podivem, že Google nemá zájem také o Vive, což je divize HTC vyvíjející platformu pro virtuální realitu. Vive patří k absolutní špičce a celé odvětví je na vzestupu, virtuální realitě se věnuje i Google a s taiwanským know-how mohl udělat velký skok kupředu.

Vzhledem k tomu že cena společnosti HTC se za posledních pět propadla o 75 % na pouze 1,9 miliardy dolarů, měl by být nákup jen části pro vývoj a výrobu mobilních zařízení pro Google poměrně levná záležitost.

Souboj asistentů Google Home a Amazon Echo:

Diskuze (7) Další článek: Robotická koule od Panasoniku chce za pár let vyučovat naše děti

Témata článku: Google, HTC, Android, Google, Hospodaření a finance, Amazon Echo, Virtuální realita, Akvizice, Google Pixel, Google Pixel XL, Celá firma, Velký skok, Divize, Mobilní telefon, Mobilní divize, Celé odvětví, Dolar, Echo, Absolutní špička, Druhá generace, Finanční problém, Koupě, Mobilní zařízení, Levná záležitost, Velký investor


Určitě si přečtěte