Google Street View zachoval města před zemětřesením

Služba Google Street View pro procházení ulicemi měst v internetové mapě se v poslední době čím dál častěji setkává s protesty proti ochraně soukromí. Lidé a různé organizace si stěžují, že Google fotí jejich domy, ploty, že jsou na fotkách sami vidět. Příliš nepomáhá ani rozmazávání obličejů a registračních značek automobilů. Odhaduji, že Google se s podobnými výtkami bude setkávat čím dál víc.

Je to možná také tím, že Street View se z velkých měst, kde se se ztrátou soukromí tak nějak počítá, přesouvá na periferie, do malých obcí. Jejich obyvatelé jsou na své soukromí citlivější.

Za Street View ještě jednou budeme rádi

Zemětřesení ve střední Itálii z minulého týdne ukázalo druhou stranu Street View. Kromě toho, že to je nesmírně zábavná služba, v ní teď máme uchovány ulice středověkého městečka L`Aquila. To už zřejmě nikdy nebude po zemětřesení uvedeno zpět do původního stavu, Google ale ve svých fotkách zachoval historii.

Projděte se ulicemi města. Najde někdo přesné datum, kdy byly snímky pořízeny? Odhaduji to na loňské léto, někde v ulicích ale musí být nějaký důkaz. Můžete porovnávat tehdejší stav se současností, například s velkými fotografiemi na tomto webu. Objevil jsem třeba místo na snímku číslo sedm, takhle vypadal palác před zemětřesením.

Klepněte pro větší obrázek
Z tohoto domu zbylo jen poničené přízemí

Google se svým Street View skutečně zasahuje do soukromí, o tom myslím není sporu. Na druhé straně ale jednou budeme rádi za to, co v této službě uchoval.

Oživeno: Fotografie z ulic L`Aquila byly pořízeny zřejmě v srpnu 2008. Jeden ze čtenářů mě upozornil na tento plakát s upoutávkou na koncert konaný 24. srpna.

Diskuze (17) Další článek: Na trh míří vysavač ovládaný mobilem

Témata článku: Google, Google, Street View, Street, Zemětřesení, Google +, Meš, Loňské léto, Zach, View, Pře, Země, Str


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid