GPS telefon se chystá do prodeje

Společnost Benefon oficiálně oznámila podrobnosti k chystanému modelu TWIG Discovery, který už jsme si mohli prohlédnout na letošním 3GSM kongresu. Jednoduchý a tenký design v sobě skrývá kromě funkcí mobilního telefonu i integrovaný satelitní navigační systém. TWIG Discovery by měl být podle vyjádření společnosti prvním zařízením nové řady telefonů kombinovaných s navigačními systémy.

 
TWIG Discovery

Z několika strohých informací, které zatím o TWIG Discovery vyplavaly na povrch je zřejmé, že zařízení bude vybaveno kvalitním aktivním TFT displejem se schopností zobrazovat až 262 tisíc barev. Samotná navigace bude podporovat jak 2D, tak 3D režimy zobrazování s možností hlasové odezvy. Zdrojem map je společnost NAVTEQ, na vyžádání bude možné obrázky stahovat pomocí GPRS přímo od zdroje. Budoucí uživatelé TWIG Discovery se mohou těšit i na bezdrátové Bluetooth a možnost synchronizace zařízení s počítačem. Neoficiální informace se pak zmiňují o velikosti paměti – ta vnitřní by měla být 32 MB s možností rozšíření až o 1 GB pomocí paměťových karet SD.

 
Detaily klávesnice

Oficiální distribuce Benefonu TWIG Discovery začne ve třetím čtvrtletí letošního roku a bude probíhat ve dvou vlnách. V první červencové části by mělo dojít na zákazníky ve Finsku, Německu, Španělsku, Velké Británii, Dánsku a Švédsku. Druhá vlna obsahuje další čtyři země – Francii, Holandsko, Rusko a Čínu. O tom, zda se bude první z navigačních Benefonů prodávat i u nás, se zatím zprávy nezmiňují.

Tip: prostředí telefonu si můžete vyzkoušet na domácích stránkách Benefonu

Zdroj: Benefon.com, Twigme.com

Diskuze (6) Další článek: Červencová MobilMania právě na stáncích

Témata článku: GPS, Druhá vlna, Prodej, Telefon, Benefon


Určitě si přečtěte