gSmart i128: smartphone s televizí na cesty

Společnost Gigabyte představila nový smartphone určený především pro cestovatele. gSmart i128 je vybaven operačním systémem Window Mobile 5.0, 2,1 megapixelovým fotoaparátem, slotem pro paměťové karty typu miniSD a Li-Ion baterií, která vydrží až 125 hodin v pohotovostním režimu a 210 minut nepřetržitého hovoru.

   

Proč je ale gSmart i128 cestovní? Ve výbavě totiž najdete také nástroje pro vytváření dokumentů sady Microsoft Office a podporu technologie Push Email pro jednoduchý přístup k elektronické poště odkudkoliv na světě. K internetu se připojíte pomocí GPRS nebo Wi-Fi, s notebookem můžete komunikovat pomocí rozhraní miniUSB příp. přes bezdrátové Bluetooth. Mimo to ale gSmart i128 obsahuje podporu pro špičkový internetový překladač AltaVista BabelFish, který využijete při nejedné pracovní cestě. Pro chvíle odpočinku je připraven přijímač analogového NTSC/PAL televizního a rádiového vysílání. O signál se postará připojitelná vytahovací anténa.

    

Mezinárodní verze s označením gSmart i128 je prakticky totožná se zařízením gSmart-i představeným na Tchaj-wanu. O konkrétní ceně nebo trzích, na nichž bude i128 k dostání, zatím nejsou známy podrobnější informace.

Tip: Více fotografií najdete na serveru Siamphone.com.

Další informace:

Sítě: GSM 900/1 800/1 900
Rozměry a hmotnost: 107 × 53 × 20 mm, 130 g
Displej: dotykový TFT, 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev
Operační systém: Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition
Paměť: vnitřní 64 MB, slot pro paměťové karty typu miniSD (256 MB karta součástí balení)
Fotoaparát: integrovaný 2,1 Mpx, digitální zoom, režim makro a přídavné efekty, podpora záznamu videa
Konektivita: Bluetooth (1.2), GPRS (třída 10), Wi-Fi (802.11b/g), miniUSB (1.1)
Další funkce: podpora 192hlasé polyfonie a hudebních vyzváněcích melodií, NTSC/PAL televizní přijímač, podpora on-line překladače AltaVista BabelFish, nástroje mobilní edice sady Microsoft Office, MSN Messenger, Internet Explorer, Windows Media Player

Diskuze (19) Další článek: Ze světa sushi: DoCoMo a šest nových z řady 702i

Témata článku: GSMA, Smartphone, GSM, Rádiové vysílání, Mezinárodní verze


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9