Halloweenský event přinesl Pokémon Go dvojnásobné zisky z in-app nákupů

Společnost Niantic, vývojář mobilní hry Pokémon Go, si může mnou ruce. První Pokémon Go Event na téma Halloween se společnosti po finanční stránce určitě vyplatil. Podle dostupných statistik vydělala hra za pět dní (25. - 29. října) 23,3 milionů dolarů, o pět dní dříve (18. - 22. října) přitom Pokémon Go vydělal  „pouhých“ 10 milionů dolarů. Navíc se ke hře vrátili i ti, kteří ji delší dobu nehráli.

Klepněte pro větší obrázek
Jak ovlivnil Halloween Event zisky ze hry Pokémon Go? Graf ukazuje, že velmi výrazně

Niantic vsadil nejen na motivy pokémonů-duchů, ale také na zvýšené odměny v podobě „candy“, které slouží k vývoji a vylepšování pokémonů. Tak, jako nikdy dříve, se v rámci výhodnosti ukázaly „inkubátory vajec“, protože jste po vylíhnutí pokémona dostali až dvojnásobný počet candy, než před spuštěním Eventu. To využila celá řada hráčů a výsledkem je více, než dvojnásobné navýšení zisků.

Samotný Event měl trvat od 26. října do 1. listopadu, ale nakonec byl v ČR ukončen až včera nad ránem. Důvodů může být hned několik, na prvním místě je ale určitě finanční stránka Nianticu, který nechal akci „nechtěně“ běžet o dva dny déle. Niantic si navíc udobřil uživatelskou základnu a nepotřeboval k tomu žádné výrazné zásahy do hry. Hráči navíc volají po dalším Eventu, tentokrát na téma Vánočních svátků, a pohled na nárust zisků prozrazuje, že se jej s nejvyšší pravděpodobností skutečně dočkáme.

Jak si ale udržet hráče v tomto mezidobí? Jedním z klíčových faktorů může být nová aktualizace hry, která přinese denní bonusy za prvního chyceného pokémona a za první navštívený pokéstop.

Via Adweek

Diskuze (5) Další článek: Mobilní divize Lenovo ve ztrátě. Čeká se na zahájení prodeje Moto Z

Témata článku: , , , , , Dvojnásobný počet, Pokémon, Hall, Výhodnost, Zisk, Event, Nianticu, Inkubátor, První pokémon, GOS, Halloween, Hal, Finanční stránka, APP, Nová aktualizace, Halloweenský event