Hlad po MMS zprávách roste, tvrdí Nokia

Nokia zveřejnila výsledy rozsáhlé studie ohledně uživatelského postoje k multimediálním zprávám MMS. Finský výrobce v tomto výzkumu spolupracoval se společností HPI Research Group, který byl proveden na respondentech ve Velké Británii, USA, Japonsku, Finsku, Německu a Singapuru.

75 procent britských respondentů shledávají MMS zprávy vzrušujícími a hlavní využití vidí v bleskovém využití zpravodajství a sportovních reportáží.

Tip: přečtěte si článek WAP a MMS: služby budocnosti?

Uživatelé z Japonska naopak dávají přednost posílání fotografií přes MMS. Toto zjištění vyplývá z faktu, že Japonsko patří mezi technologickou špičku a chrlí jeden mobil za druhým, a to s čím dál kvalitnějšími integrovanými fotoaparáty. 90 procent majitelů mobilu s foťáčkem posílá obrázky na jiný přístroj častěji než přes klasický e-mail.

"Lidé opravdu chtějí MMS. Jsou dychtiví po využití MMS jako obdobu SMS zpráv. Je velmi zajímavé pozorovat, jak si tuto službu oblíbili a operátoři se jim s vědomím tohoto faktu snaží nabízet stále dokonalejší obrazové služby," vysvětluje Pekka Pohjakalllio z Nokie.

Nokia věří, že MMS má budoucnost, proto věnuje velké úsilí k vývoji této technologie. Podle finského výrobce najdou MMS zprávy své využití zejména v kombinaci s médii jako je televize, rozhlas a samozřejmě internet.

Diskuze (18) Další článek: Sony Ericsson T100: stylový mobil za pár korun (zkušenosti)

Témata článku: Nokia, Velké úsilí, Hlad, TV +, MMS, Hlavní využitíKonami vynechá letošní E3, ve výrobě však má hned několik projektů

Konami vynechá letošní E3, ve výrobě však má hned několik projektů

Vydavatel se oficiálně vyjádřil k letošní výstavě v Los Angeles.

Michal Maliarov
E3Konami
Seagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie
Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

** Americká armáda poprvé úspěšně otestovala likvidaci hejna dronů vzdušným prostředkem, který nezahrnoval kinetický útok ** Proti hejnu 10 dronů byly použity malé tryskové drony Coyote Block 3 společnosti Raytheon ** Ty byly vybaveny systémem pro elektronický boj nebo nějakou energetickou zbraní

Stanislav Mihulka
ArmádaUSADrony
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment