HTC Monet: mobilní televize s humrem v kapse

Tchajwanská firma HTC má dobře našlápnuto do mobilní budoucnosti. Včas odhalila trend srůstání mobilních telefonů s kapesními počítači a v posledních letech určuje směr vývoje. V oblasti komunikátorů má vybudovánu pevnou pozici a tak se snaží odhalovat nové proudy. Vsází i na mobilní televizi a se svým Virgin Mobile Lobster 700TV se snaží překonat rozpačité začátky této technologie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Virgin Mobile Lobster 700TV neboli HTC Monet

Pojďme si teď rozkódovat název nového přístroje. „Virgin Mobile“ napovídá, že jde o další brandovanou záležitost pro britského operátora (podobně jako např. dříve u nás Eurotel Smartphone II). Lobster je v překladu humr a patrně poukazuje na neobvyklý tvar těla přístroje, 700TV je pak typové označení vyzdvihující původně domácí způsob zábavy. Nejedná se o žhavou novinku, tento přístroj již známe pod označením HTC Monet.

Představení proběhlo v Británii současně s uvedením nové služby BT Movio. Jedná se o digitální pozemní vysílání a není tak závislé na dostupnosti signálu 3G. Hned zpočátku budou nabízeny kanály BBC One, ITV1, E4 live a Channel 4, plus až 50 rádiových stanic. BT Movio bude dostupné zákazníkům Virgin Mobile od 1. října.

Ale zpět k mobilu. Kromě televizního příjmu víme o jednoduchém 1,3Mpx fotoaparátu, podpoře tří pásem GSM, datových přenosech GPRS a použitém operačním systému, kterým bude pro HTC tradiční Windows Mobile 5.0. Paměť RAM má kapacitu 128 MB, ROM 64 MB a rozšíření je možné pomocí karet miniSD. Všechno to pohání procesor OMAP taktovaný na 201 MHz. Displej je QVGA s úhlopříčkou 56 mm dokáže zobrazit 65 tisíc barev. Samozřejmostí je Bluetooth (v1.2), ale Wi-Fi modul bychom naopak hledali marně.

Diskuze (1) Další článek: Japonci to s mobily na vodu myslí vážně

Témata článku: HTC, Eurotel Smartphone, Eurotel Smartphone II, MOBI, Monet, Mobil, Televize, Mobilní televize


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40