Huawei Ascend G330: dvoujádrová modifikace

Huawei Ascend G330: dvoujádrová modifikace

Koncem února jsme se na barcelonském veletrhu dozvěděli, že Huawei má letos v plánu prodat přes 60 miliónů telefonů. K tomu mu má dopomoci mj. silná dvojice, kterou tvoří čtyřjádrový Huawei Ascend Quad a ultratenký Huawei Ascend P1 S. Ve střední třídě by měl hlavní část prodejů tvořit cenově dostupný Huawei Ascend G300, který jsme měli nedávno v redakci. Od únorové Barcelony čínská společnost téměř nic nepředstavila. Nyní však na veřejnost prosákly informace o nově připravovaném telefonu Huawei Ascend G330.

Ten, jak již název naznačuje, bude přímo vycházet z modelu G300. Jeho rozměry budou 122,5 × 62.6 × 11,2 mm a vážit bude 140 gramů. Hlavním a vlastně jediným rozdílem oproti jeho předchůdci bude dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM 8225 s taktem 1 GHz. Zbylá výbava, alespoň podle dostupných informací, bude totožná jako u G300. To znamená přítomnost 512MB RAM paměti, adaptérů Bluetooth 2.1 a Wi-Fi (b/g/n) nebo 4GB vestavěné paměti. U ní není jasné, zda bude dále rozšiřitelná o paměťové microSD karty, ale dá se předpokládat, že ano.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ani vzhledem svého předchůdce nezapře.

Přední stranu bude tvořit především 4palcový displej s rozlišení 480 × 800 pixelů. Na jeho zadní straně bude umístěn 5Mpix fotoaparát a nezapomnělo se ani na přední kamerku pro videohovory. Zatímco Ascend G300 šel do výroby se systémem Android 2.3 Gingerbread a aktualizace na novější Ice Cream Sandwich by se měl dočkat v průběhu července, nový G330 by měl z výrobních linek sjíždět již ICS na palubě. Pochopitelně zatím není jasné, kdy a za kolik se bude Huawei Ascend G330 prodávat. Můžeme se však domnívat, že cena bude stejně jako v předešlých případech více než příznivá.

Diskuze (12) Další článek: Motorola Defy Pro: Komu vadí, že BlackBerry umírá

Témata článku: Huawei, Android, Smartphony, Huawei Ascend G300, Huawei Ascend P1, Huawei Ascend P1 S, #Huawei, Předešlý případ, Ascend, Milión telefonů


Určitě si přečtěte