Huawei znovu dobylo čínský trůn. Xiaomi se propadlo na páté místo za Apple

Huawei se po půlročním schovávání na druhém místě opět dostalo na čelo žebříčku největších smartphonových hráčů na čínském trhu podle počtu prodaných kusů. Agentura Canalys spočítala, že se během letošního prvního kalendářního čtvrtletí prodalo v Číně 114 milionů smartphonů.

Z tohoto koláče si první tři hráči ukousli dohromady více než 50% podíl. Huawei si připsalo 21 milionů, druhé Oppo, které Huawei opět přepustilo trůn, něco málo pod 20 milionů a třetí Vivo se muselo spokojit se 17 miliony prodaných smartphonů.

Canalys také upozornil, že ve stejném období loni patřilo do první trojky Xiaomi. Letos se firmě tolik nedařilo a i když na konci roku uvedla inovativní bezrámečkový model Mi Mix, prodeje 9 milionů kusů stačily na čínském trhu až na páté místo. Čtvrtý i přes značné komplikace při využívání jeho služeb skončil americký Apple. Čínský trh meziročně vzrostl o zdravých 9 % a jeho výsledky mohou leccos napovědět o dění na trhu globálním. Tyto analýzy by měly společnosti vydat v nejbližších dnech.

Diskuze (5) Další článek: Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

Témata článku: Apple, Huawei, Oppo, Xiaomi, Smartphony, Statistika, Xiaomi, Čína, Hospodaření a finance, Byznys, Analýza, Canalys, Ron, Pro +, Páté místo, Stejné období, Trůn, Propad, Schovávání, Cin, #Xiaomi, Čelo žebříčku, Komplikace, Místo, Čínský trh, Mobilní telefony Xiaomi na Heureka.cz