iPhone po slevě: raketový nárůst prodeje

Minulý týden jsme vás informovali o poklesu ceny iPhonu o 200 dolarů, také jsme přinesli zprávu o navrácení 100 dolarů předešlým zákazníkům společností Apple. Při snížení ceny se dá samozřejmě očekávat zvýšení poptávky po produktu ze strany zákazníků, kteří s koupí doposud kvůli vysoké ceně váhali. A že jich nebylo málo! Prodej iPhonu téměř okamžitě narostl raketovým tempem o asi 200 %.

Během týdnů před slevou se prodalo v průměru devět tisíc přístrojů denně. V období od 5. do 9. září bylo prodáno celkem 136 tisíc přístrojů, což znamená 27 tisíc za jediný den. Těžko soudit jak dlouho současné tempo prodeje vydrží. Fakt je, že iPhone se dostane během několika příštích měsíců i do Evropy, kde už čekají další netrpěliví zákazníci. A kde budou operátoři odvádět do kapsy Applu „desátky“. Společnost s nakousnutým jablíčkem ve znaku prostě zvládla svůj marketing na jedničku s hvězdičkou.

Diskuze (66) Další článek: Sítě GSM slaví 20. narozeniny

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB, Prodej, Nárůst


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72