Jablocom Raven: chytrý stolní telefon s Androidem pochází z Česka

Operační systém Android už dnes najdeme v lecčem od smartphonů, přes tablety, tiskárny, až po automatickou pračku. Proto příliš nepřekvapí, že platforma Googlu může fungovat i ve stolním telefonu. Jeden takový v uplynulých dnech představila česká společnost Jablocom. Novinka má název Jablocom Raven, je zamýšlena jako chytrý kancelářský GSM telefon a její vývoj trval Jablocomu téměř dva roky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Aparát ve formě stolního telefonu vypadá sice jako terminál pevné linky, ve skutečnosti má ale blíž k mobilu. Do útrob se totiž vkládá SIM karta a telefon podporuje také 3G přenosy. Volat lze nicméně také přes Wi-Fi pomocí protokolu VoIP (hlasové hovory přes internet), a to i prostřednictvím běžně dostupných aplikací jako Skype, Google Hangouts nebo Viber. Aparát mohou využít také profesionální call centra, protože obsahuje port pro připojení náhlavních souprav standardu EHS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jablocom Raven chytře spojuje výhody aparátu pevné linky a chytrého telefonu. Díky ergonomicky navrženému designu sluchátka a sklonu displeje je volání pohodlnější, přímo u probíhajícího hovoru si můžete na displej dělat poznámky. Ze světa smartphonů zase přebírá kompletní synchronizaci adres a kontaktů, a díky Androidu samozřejmě přidává podporu všech dostupných účtů a aplikací. Chytrý stolní telefon Jablocom Raven bude v prodeji v nejbližších dnech za 12 500 Kč.

Jablocom Raven ve zkratce:

  • operační systém: Android 4.2.2 Jelly Bean
  • sítě: 850/900/1 800/1 900 MHz, HSDPA 900/2 100 MHz
  • displej: 8" (1 280 × 768) multitouch
  • videokonference: 0,3 Mpx přední kamera, hlasitý reproduktor, mikrofon
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 bgn, Bluetooth 4.0, 3G
  • paměť: 1 GB RAM, 4 GB + microSD až do 32 GB
  • procesor: Quad-core A31S 1.0 GHz
  • podpora headsetů: standard EHS DHSG, Bluetooth
  • telefonní funkce: identifikace volajícího, ztišení hovoru, přidržení hovoru, konfereční hovor, čekající hovor, přesměrování hovoru, blokování hovorů
Diskuze (21) Další článek: Stark Distribution: Xiaomi s oficiální CE certifikací pro český trh

Témata článku: Smartphony, Identifikace volajícího, Videokonference, Česká společnost, Chytrý, Sto, #Android, Telefon, Stolní telefon, ID volajícího, Čekající hovor, EHS, Android, Rav


Určitě si přečtěte