Jaké budou nové tarify Českého Telecomu?

Na základě cenového rozhodnutí, které včera vydal Český telekomunikační úřad, bude Český Telecom nucen nabídnout zákazníkům nové tarify vyhovující nastaveným podmínkám. Podmínky stanovují maximální možné ceny tzv. cenových plánů, které jsou označovány jako základní a Mini a přímo tak vybízejí ke srovnání se dosavadními tarify Českého Telecomu Home Standard a Home Mini.

  max. cena standardního
plánu
Home Standard max. cena plánu Mini Home Mini
měsíční paušál 329 Kč 339 Kč 199 Kč 215 Kč
volný kredit 0 Kč 102 Kč 0 Kč 102 Kč
cena za volání (Kč/min)                   
místní volání – ve špičce 1,58 Kč 1,58 Kč 3,17 Kč   3,17 Kč
místní volání – mimo špičku 0,75 Kč 0,79 Kč 1,50 Kč 1,58 Kč
dálkové volání – ve špičce 3,19 Kč 4,13 Kč 6,38 Kč 8,27 Kč
dálkové volání – mimo špičku 1,59 Kč 1,92 Kč 3,19 Kč 3,84 Kč

V podmínkách cenového rozhodnutí je stanoveno, že operátor musí nabídnout nejméně jeden základní plán pro podnikové stanice a nejméně jeden pro telefonní účastnické stanice bytové. Můžeme se tedy dočkat zcela nových tarifů namísto úpravy stávajících. 

Zároveň se ruší tzv. volný kredit. Jedná se o částku, kterou může uživatel měsíčně provolat, aniž by mu byla zvlášť účtována. Volný kredit dělal tarify nepřehledné. Pokud by se Český Telecom rozhodl upravit stávající tarify Home Standard a Home Mini podle nových podmínek, bylo by logickým krokem, aby cenu paušálního poplatku snížil právě o tento kredit. Uvidíme, jak se Český Telecom zachová a zda nakonec zákazník zaplatí za telekomunikační služby více anebo méně.

Český telekomunikační úřad vydal včera hned několik cenových rozhodnutí. Jejich seznam a plné znění najdete zde. Změny se dotknout také volání do zahraničí nebo poplatků pro alternativní operátory poskytující internetové připojení.

Diskuze (29) Další článek: Nokia představila další odolný model 5140i (oživeno)

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Alternativní operátor, Tarif, Home mini, Telecom, Nov, Jak, Dosavadní tarif


Určitě si přečtěte