Jaký bude další rozvoj EDGE u T-Mobilu?

T-Mobile včera médiím rozeslal zprávu, ve které hodnotil současný stav datové služby EDGE a naznačil i směry dalšího rozvoje.

V současné době je EDGE v provozu v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a v Plzni. V letošním roce se dostupnost této technologie rozšíří na několik desítek měst. T-Mobile neprozradil přesné plány, která města budou přibývat a v jakém časovém horizontu. Operátor však výslovně uvádí, že chce vyjít vstříc také zákazníkům v menších obcích. Zde je navíc – na rozdíl od měst – výhodné, že oblast pokrývá jen několik vysílačů. EDGE je tak jednodušší a levnější implementovat.

Už včera jsme aktuálně vydali bleskovku, že T-Mobile odkládá zavedení přirážky 238 Kč, kterou u EDGE původně plánoval pro datové paušály. Bez příplatku bude možné EDGE využívat minimálně do poloviny letošního roku.

T-Mobile také plánuje zavést pravidla tzv. Fair User Policy omezující přetěžování technologie GPRS/EDGE uživateli, kteří přenášejí extrémní množství dat. Operátor ale na rozdíl od Oskara zatím nesdělil podrobnosti.

Diskuze (26) Další článek: Dnes jsou v plánu výpadky CDMA

Témata článku: Edge +, T-Mobile, Edge, Mobil, MOBI, Jak, Rozvoj, T - Mobil


Určitě si přečtěte