Japonci chystají průhlednou a ohebnou baterii

Japonští vědci z Waseda University pracují na unikátním projektu nové baterie založené na organických polymerech. Jednou z jejích nejatraktivnějších vlastností je naprostá průhlednost srovnatelná s běžně používanými čirými plasty. Dalším zajímavým znakem je ohebnost a snadná tvarovatelnost. To otevírá zcela nové možnosti použití baterie jako konstrukčního materiálu.

V budoucnosti se tak možná dočkáme mobilních telefonů (a dalších přístrojů), které nebudou mít klasickou baterii schovanou pod krytem, baterií nově bude celý povrch přístroje včetně „sklíčka“ displeje. To by kromě snížení hmotnosti a rozměrů usnadnilo práci konstruktérům, odstranilo současné problémy s krytem baterie a celkově zpevnilo tělo mobilu.

Ani zde však pozitiva nové technologie nekončí. Při dnes obvyklé kapacitě baterie slibují vědci až 1000 dobíjecích cyklů, přičemž jedno nabití trvá pouhou jednu minutu. Projekt je zatím ve stádiu prototypu, na použitelný produkt si tak ještě několik let počkáme.

Zdroj: Gizmag.com

Diskuze (19) Další článek: HTC Kaiser: když je vám TyTN málo

Témata článku: Příslušenství, Ostatní, Konstrukční materiálPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny