Japonci to s mobily na vodu myslí vážně

Nedávno jsme vás informovali o novém vynálezu japonských inženýrů. Těm se podařilo vyrobit speciální miniaturní nabíječku akumulátorů mobilních telefonů, která získává energii prostřednictvím polymerového elektrolytického palivového článku. Palivem je obyčejná destilovaná voda a výdrž oproti běžným akumulátorům několikanásobně vyšší.

Není pochyb o tom, že má tento vynález slibnou budoucnost. A tak japonský operátor NTT DoCoMo, který se na vývoji tohoto nového zdroje energie aktivně podílí, nelení a připravuje obchodní strategii. Ta je jednoduchá. Nabíječky s palivovými články a posléze i přímo mobilní telefony s tímto zdrojem energie budou zřejmě v budoucnu hitem a taková společnost, která tyto palivové články bude vyrábět, si jistě přijde na slušné peníze. A aby největší japonský operátor nezůstal zkrátka, uzavřel strategické partnerství s firmou Aquafairy, která se výrobou těchto miniaturních palivových článků zabývá. Za to operátor získá 36,5% ze zisku této společnosti.

Všechno by to znělo nadějně a megalomansky. Nečekejte však, že se v Japonsku co nevidět rozjede velkovýroba palivových článků a do roka a do dne se i my dočkáme „zázračných“ nabíječek na vodu. Ona totiž firma Aquafairy vznikla teprve nedávno a v současnosti jejich jedenáct zaměstnanců pracuje zatím jen na vývoji palivových článků samotných a na šetrných výrobních postupech. Ale když i největší japonský operátor vkládá do této firmy své naděje a především tučné finance, myslím si, že palivové články mají našlápnuto ke slibné budoucnosti.

Diskuze (2) Další článek: Blackberry u O2: nová služba, nový komunikátor, nové tarify

Témata článku: MOBI, Mobil, Vaz


Určitě si přečtěte