Kartu Kingston s kapacitou 2 GB získává...

V naší pravidelné soutěži nadělujeme každý týden dvě paměťové karty microSD značky Kingston s kapacitou 1 GB. Poslední dva týdny ovšem byla výjimka, kdy jsme hráli o kartu s kapacitou 2 GB. Soutěžní téma bylo výlet. Účast v soutěži byla pochopitelně rekordní, ale jednoho výherce jsme nakonec určili:

Za fotografii Výlet v Polsku získává 2GB kartu Kingston autor s přezdívkou X-Brace

Klepněte pro větší obrázek

Fotografie má pouze nízké rozlišení, protože byla pořízena Nokií 6101 s VGA fotoaparátem a původně byla určena pouze pro odeslání v MMS zprávě. Autor dále dodává, že z fotografie odřízl část, na které byla vidět hlava jeho „spoluvýletnice“. Fotografie je kompozičně výborná, evokuje pocit dálek a cestování.

V diskusi pod fotografií se objevilo nařčení, že je fotografie podvrhem. Nokia 6101 nepřidává k fotografiím EXIF informace, takže tuto skutečnost nemůžeme ověřit. Navíc i EXIF informace by bylo možné snadno zfalšovat. Po konzultaci s odborníky redakce fotografického časopisu jsme došli k závěru, že je možné takovou fotografii při vhodných světelných podmínkách mobilem pořídit, a to i obyčejným VGA fotoaparátem. Věříme proto, že byl autor čestný a výhru si právem zaslouží. 

Klepněte pro větší obrázek
Partner soutěže

V pravidlech soutěže uvádíme, že technická kvalita fotografií není rozhodující, aby nebyli diskriminováni majitelé horších fotomobilů. Do užšího výběru se však dostaly snímky, které nás překvapily nejen scénou, ale také kvalitou. Je vidět, že dnešní elitní fotomobily dokáží vytvářet velmi kvalitní fotografie.

Klepněte pro větší obrázek 
Jaštěď zachycený netradičně i s parašutistou (autorem je majkl776)

Klepněte pro větší obrázek
Nápadité využití barevného filtru "negativ" (autorem je Lobo)

Výherci gratulujeme, bude kontaktován e-mailem na adresu, kterou uvedl při registraci.

Se soutěžením budeme pokračovat! Jednáme s partnerem naší soutěže o dalších výhrách a za pár dnů vyhlásíme nové téma.

Diskuze (12) Další článek: Sennheiser: špuntová sluchátka s 2,5mm jackem

Témata článku: Kingston, Nokia 6101, Karta