Lenovo Moto G5 a G5 Plus v prodeji. Pokročilejší foťák zamířil do střední třídy

Lenovo v těchto dnech posílá do prodeje dvojici smartphonů, kterou nám poprvé představil na letošním únorovém veletrhu MWC 2017 v Barceloně. Sestřiné novinky Moto G5 a G5 Plus patří do střední třídy, kde by měly zahrát hlavně na fotografickou notu.

Design zůstává poměrně konzervativní, podobný starším modelům z dílny Lenova. Zařízení jsou zaoblená a obsahují čtečku otisků na displejové straně. Chválíme použití kovových materiálů, ačkoli u nižšího Moto G5 jde spíš o kovem obalenou skořápku zadního krytu, který lze sundat. Vyšší Moto G5 Plus už je monolitické konstrukce. Obě novinky běží na operačním systému Android 7.0 Nougat.

Moto G5 obsahuje 5palcový Full HD IPS displej a pohání jej procesor Qualcomm Snapdragon 430. Připraveny jsou 2 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště. Hlavní fotoaparát disponuje 13Mpx snímačem se světelností f2.0. Baterie nabídne kapacitu 2 800 mAh. Na výběr je šedá nebo zlatá barva za 5 499 Kč.

Zajímavější je Moto G5 Plus. Displej mírně povyrostl na 5,2 palce, ale uchoval si stejné Full HD rozlišení. O výkon se stará silnější Snapdragon 625, připraveny jsou 3 GB RAM a 32GB vnitřní úložiště. Hlavním tahákem je 12Mpx fotoaparát s rychlým ostřením a objektivem se světelností f1.7. Takovou hodnotu jsme dosud vídali jen u některých vlajkových smartphonů. Telefon obsahuje baterii s kapacitou 3 000 mAh. Prodává se v šedé a zlaté barvě za 7 499 Kč.

Diskuze (2) Další článek: Zenfone 3 Zoom jde do prodeje jako Asus Zenfone Zoom S. Cena příjemně překvapí

Témata článku: Lenovo, Android, Střední třída, Nákup a ceny, Kovová konstrukce, Moto, Lenovo, Lenovo Moto G5, Lenovo Moto G5 Plus, Pro +, Hlavní tahák, Str, Foťák, Full HD + Ips, Prodej, Kovový materiál, Letošní únor, Zlatá barva, Full HD IPS, Plus, F +, Telefony s Androidem na Heureka.cz