Levný operátor EasyMobile spustil roaming

V článku o britském virtuálním operátorovi EasyMobile jsme psali, že nabízí pouze základní služby a třeba na roaming si zákazník zatím musí nechat zajít chuť. Už to neplatí.

EasyMobile spustil ve své síti mezinárodní volání a roaming. Tyto služby nejsou ale k dispozici automaticky. Podmínkou je jejich aktivace prostřednictvím webového rozhraní a nutná je také současná aktivace služby AUTO REFILLS. Ta zajistí automatické dobití kreditu ze zadané bankovní karty v případě, že jeho stav klesne pod určitou mez (dvě libry). Jinými slovy: EasyMobile si tak pojišťuje, že za hranicemi nebo v rámci mezinárodního volání utratíte co nejvíce peněz.

Ceny volání z Velké Británie například do ČR jsou nastaveny na velice slušných 0,25 libry za minutu. Ceny roamingu jsou podobně nízké, např. volání z ČR do ČR nebo zpět do Anglie vyjde na 0,83 libry a SMS poslaná z ČR stejným směrem na 0,30 libry. V této kategorii služeb tak EasyMobile opět zaťal ostatním operátorům ve Velké Británii ránu přímo do zad.

Z praktického provozu bych dále doplnil, že pokud váš kredit u EasyMobile klesne pod hranici 10 liber, jste o tom informováni prostřednictvím textové zprávy a současně také prostřednictvím e-mailu. Jedná se o jedinou šanci, jak zjistit výši kreditu bez použití internetového portálu operátora.

Diskuze (12) Další článek: Opakování matka moudrosti: předčíslí českých operátorů

Témata článku: Roaming, Současná aktivace, Operátor


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9