LG na hraně: mobilní divize ve ztrátě

LG na hraně: mobilní divize ve ztrátě

Doposud LG mezi ostatními mobilními výrobci patřilo k těm, kteří ekonomickou recesi ustávali se ctí. Čerstvé kvartální výsledky hospodaření ale poslaly Korejce do ztráty. Mobilní divize se propadla do minusu ve výši 120 miliard wonů, tedy necelé 2 miliardy korun. Prodeje mobilů přitom proti minulému čtvrtletí mírně vzrostly, k zákazníkům putovalo celkem na 30,6 milionu telefonů. LG však chybí ucelenější portfolio smartphonů a dražších telefonů, ze kterých by firma měla větší zisk než z prodeje lowendů a levných dotykových přístrojů.

LG vysvětluje ztrátu investicemi do výzkumu a vývoje a také náklady na penetraci na rozvíjející se trhy. Lepší výsledky nepodává firma ani jako celek. Provozní zisk LG poklesl ve druhém čtvrtletí o celých 90 % na 126 mld. wonů (2,05 mld. korun). Vedle mobilů se nedařilo ani prodejům televizorů a domácí bílé techniky. Vlivem oslabení eura vůči americkému dolaru se snížily prodeje hlavně v Evropě, která pro LG představuje odbytiště pro 40 % jeho televizorů.

V následujícím pololetí chce LG uvést na trh několik nových smartphonů, po zrušení experimentálního modelu LG GW990 s platformou od Intelu a operačním systémem Moblin/MeeGo dá výrobce přednost prověřené platformě Android a patří také mezi několik značek, jejichž přístroje ponesou novou verzi operačního systému od Microsoftu. První přístroje s Windows Phone 7 se však dostanou do prodeje pravděpodobně až začátkem roku 2011.

Diskuze (13) Další článek: Android 2.2 Froyo na Galaxy S: přehlednější, rychlejší

Témata článku: LG, MOBI, Hra, Mobil, Divize, Mobilní divize, Div


Určitě si přečtěte