LG navýšilo zisk, mobilů ale prodává stále méně

LG navýšilo zisk, mobilů ale prodává stále méně

Společnost LG zveřejnila své hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2012. V daném období navýšila čistý zisk meziročně o 46 % na 159 miliard KRW (138,02 miliónu amerických dolarů), zatímco provozní zisk se více než zdvojnásobila na 349 miliard KRW (302,95 miliónu dolarů). Přitom celkové tržby vzrostly oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku o 5,2 %, v porovnání s druhým čtvrtletím minulého roku klesly o 10,6 % na 12,86 biliónů KRW (11,16 miliardy dolarů). Hlavním důvodem meziročního poklesu tržeb byly slabší prodeje mobilních telefonů.

Klepněte pro větší obrázek
Tabulka: Tržby a provozní zisk LG podle divizí (v mld. KRW)

Mobilní divize LG po relativně slušných výsledcích v prvním čtvrtletí strádala v kvartálu druhém a období zakončila provozní ztrátou 57 miliard KRW (49,48 miliónu dolarů). Za ztrátu podle výrobce mohou zejména vysoké marketingové náklady spojené se vstupem nových modelů na trh. K dobrým výsledkům ale nepřispěl ani kontinuální pokles prodaných přístrojů, za duben až červen LG prodalo 13,1 milionů mobilů, což je o 4 % méně než v předchozím čtvrtletí.

Klepněte pro větší obrázek
Graf: Tržby mobilní divize LG za posledních pět čtvrtletí (v bilionech KRW)

Celkové výnosy LG Mobile meziročně poklesly o 28,5 % na 2,32 biliónu KRW (2,01 miliard US dolarů) kvůli nižšímu počtu prodaných telefonů. Dodávky smartphonů tvořily 44 % prodejů této hospodářské jednotky (loni to bylo 36 % prodejů) především díky LTE zařízením. Společnost plánuje představení nových LTE telefonů v rozvinutých regionech včetně Severní Ameriky, částí Evropy a Asie v druhé polovině letošního roku.

Diskuze (10) Další článek: Krátký film Sight: Po Google Glass přijdou počítače vložené do očí

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, Druhý čtvrtletí, Zisk, Mobil, MOBI, Bilión


Určitě si přečtěte

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15