LG Optimus One po půlroce slibování dostal Android 2.3

LG Optimus One po půlroce slibování dostal Android 2.3

Oblíbený smartphone nižší třídy od LG potěší své majitele možností upgradu na novější verzi Androidu. LG Optimus One se po půlročním slibování dočkal updatu na Android 2.3 Gingerbread, který nabídne i českým uživatelům. Dlouhé čekání by mělo být odměněno odladěným a stabilním systémem, aktualizace přinese delší výdrž baterie, rychlejší odezvu telefonu, komfortnější klávesnici a některé nové funkce.

Nová verze systému je od července k dispozici jak pro modely prodávané prostřednictvím operátorů, tak pro modely z volného prodeje. „Nový operační systém přináší řadu nových funkcí a množství vylepšení, která LG Optimus One vrací mezi nejlepší smartphony na českém trhu,“ uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ. Aktualizace systému je zdarma a do telefonu se nahraje automaticky přes aplikaci Oznámení o aktualizaci.

LG Optimus One s Androidem 2.3 nabídne:

  • delší výdrž na baterie
  • přehled běžících aplikací
  • rychlejší reakce telefonu
  • vylepšená klávesnice a práce s textem
  • nové multimediální funkce

Uživatelé se mohou těšit na řadu nových funkcí a množství vylepšení. Nová verze systému přináší například vylepšení řízení spotřeby. Systém nyní mnohem efektivněji řídí všechny aplikace v systému, včetně těch, které běží na pozadí. Pokud některá aplikace na pozadí nepřiměřeně vyčerpává baterii, aniž by uživatel konkrétní aplikaci využíval, systém ji dokáže pozastavit a tím prodloužit výdrž baterie. Uživatelé se přímo z menu telefonu dozvědí, které komponenty či procesy nejvíce odebírají energii z baterie a okamžitě tak mohou odhalit největšího žrouta energie.

S tím úzce souvisí také vylepšená správa aplikací běžících v telefonu. Přímo z hlavní plochy systému zobrazí uživatel běžící aplikace, uvidí, jak dlouho aplikace běží a kolik místa zabírá v operační paměti. Jedním kliknutím lze nepotřebnou aplikaci ukončit a tím uvolnit operační paměť, zrychlit reakce telefonu a prodloužit jeho výdrž. Podobné řešení známe z Androidů od Samsungu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nová verze systému také rychleji spouští nové aplikace a rychleji přepíná na ty, které běží v pozadí. Může za to zcela přepracovaný garbage collector. Pro uživatele to znamená rychlejší běh aplikací a znatelně rychlejší reakce telefonu. Že se nejedná jen o kosmetické změny, to potvrzují také aktualizace mnoha systémových knihoven, včetně samotného jádra systému (Kernel je ve verzi 2.6.35).

Změny se dotkly také multimédií. Aktualizovaná verze systému dostala nový multimediální framework, který přináší podporu pro zbrusu nový multimediální formát od Googlu – VP8. Pro uživatele to znamená, že videa (i na internetu) budou přehrána maximálně plynule a s nižším zatížením CPU a tím také delší výdrží. Kdo používá telefon i jako MP3 přehrávač, ten jistě přivítá také nový grafický ekvalizér, díky kterému je možné individuálně nastavit zdůraznění výšek a hloubek při přehrávání hudby. Další změny již opravdu patří do kategorie „kosmetické“. Bylo přepracováno uživatelské rozhraní tak, aby se uživatel rychleji dostal k některým položkám, nové notifikační lišty a nových ikon si všimnou jen největší detailisté.

Přečtěte si recenzi LG Optimus One

Pokud budou chtít zákazníci provést aktualizaci, zvolí v menu telefonu aplikaci Oznámení o aktualizaci »Zkontrolovat nyní«. Veškerá nastavení telefonu zůstanou zachována, včetně kontaktů, kvůli aktualizaci tedy není třeba provádět žádnou zálohu telefonu. Při aktualizaci je doporučeno, aby baterie telefonu byla nabitá aspoň na 50 %. Během aktualizace není možné telefon používat.

LG P500 Optimus One
Klepněte pro větší obrázekPrůměrně vybavený komunikátor s operačním systémem Android, který má kapacitní dotykový displej o rozlišení HVGA, 600MHz procesor a třímegapixelový fotoaparát s autofocusem. Je také vybaven GPS modulem a Wi-Fi anténou.rozměry a hmotnost: 114 × 59 × 13 mm, 127 g
displej: 3,2'', TFT LCD, 320 × 480, kapacitní
sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (dvě pásma), GPRS (86|43 kb/s), EDGE (237|118 kb/s), HSPA (7,2|0,38 Mb/s)
konektivita: USB, Wi-Fi, Bluetooth, 3,5mm jack
paměť: 165 MB, 512 MB RAM, microSDHC
baterie: 1 500 mAh, procesor: ARM1136 600 MHz
hardware: GPS, digitální kompas, akcelerometr
operační systém: Android 2.2
fotoaparát: 3Mpx (2 048 × 1 536), video (640 × 480), autofocus
67%
hardware
79%
software
katalogpreview
cena: 4 100 Kč

Diskuze (81) Další článek: Sony Ericsson prodal méně mobilů a je znovu ve ztrátě

Témata článku: LG, Android, Smartphony, Software pro mobily, HTC One S, LG Optimus, LG Optimus One, Slib, Martin Malý, Půl, Aktualizovaná verze, #Android, Vylepšená klávesnice, Oblíbený smartphone


Určitě si přečtěte