LG Q8 je zmenšená verze loňského phabletu V20. Proti G6 ale asi nemá šanci

Před časem rozvířily mobilní svět spekulace o kompaktním vlajkovém smartphonu od LG, který má vypadat jako zmenšený vlajkový model LG G6. Minulý týden představený model LG Q6 vypadá opravdu podobně a obsahuje FullVision displej se ztenčenými okraji, ale z hlediska výbavy ani zdaleka nelze hovořit o top modelu.

Pozici kompaktnějšího a zároveň velmi dobře vybaveného smartphonu LG přenechalo modelu LG Q8 – jen s tím rozdílem, že novinka má obyčejný displej s poměrně výraznými okraji, takže i při 5,2palcové úhlopříčce displeje je v podstatě stejně velký jako LG G6. V řadě Q se nám tedy stejně jako u řady K nebude číslovat generačně, ale podle výbavy. Zjednodušeně se dá říct, že nové LG Q8 je zmenšený loňský phablet LG V20.

Cenovka jako u G6

Novinka obsahuje hlavní 5,2palcový IPS displej s Quad HD (2K) rozlišením. Zároveň nechybí ani sekundární maličký notifikační proužek, tzv. „ticker“ displej v pravém horním rohu. Zařízení má trochu nudný design s velkými černými plochami okolo displeje, ale je vyrobeno z kovu a dokonce splňuje normu odolnosti proti vodě a prachu IP67.

O výkon se stará procesor Snapdragon 820, který byl loňskou špičkou, připraveny jsou 4 GB operační paměti a 32 GB vnitřního úložiště. Zařízení obsahuje hlavní duální fotoaparát (13 + 8 Mpx), přední širokoúhlou selfie kameru a Hi-Fi Quad DAC zvukový převodník. Vestavěná baterie nabídne kapacitu 3 000 mAh. Zařízení běží na Androidu 7.0 Nougat. LG Q8 zřejmě nebude globálně nabízený model – výrobce jej zatím představil pouze v Itálii, kde bude stát 599 eur (cca 16 tisíc korun), tedy skoro stejně jako vlajkový model G6. Z marketingového pohledu nám tedy novinka příliš velký smysl nedává, ale třeba si své příznivce najde.

Připomeňte si nedávno představený model střední třídy LG Q6:

Diskuze (7) Další článek: Organizačně nezvládnutý Pokémon Go Fest přivedl na svět legendární pokémony

Témata článku: LG, Android, Střední třída, Smartphony, Nákup a ceny, LG, Kovová konstrukce, Duální fotoaparát, Operační paměť, FullVision, Loňská špička, Quad hd, Vlajkový model, Displej, Itálie, Nový lg, Hi-fi Quad DAC, Představený model, Euro, Obyčejný displej, Verze, Top LG, Loňský phablet, Zvukový převodník, Nudný design, Mobilní telefony s duálním fotoaparátem na Heureka.cz