LG Venus: jeden displej pro oči, druhý pro prsty

Svět konceptů mobilních telefonů je tak pestrý, že bychom si mohli myslet, že už tu všechno bylo. Dotykové displeje, touchpady, senzorová tlačítka, mobily se dvěma displeji. Když se toto všechno skombinuje s běžným vysouvákem, dostaneme koncept jménem Verizon Venus, který vyrobilo korejské LG.

Klepněte pro větší obrázek 
Verizon Venus je ten přístroj níže. Klasická numerická klávesnice je zde pro lepší hmatovou odezvu při psaní

Jeho dva displeje jsou totiž umístěny těsně nad sebou na jedné ploše vrchní části telefonu. Ten větší má zcela obyčejnou funkci: zobrazovat. Menší displej nedosahuje jeho obrazových kvalit, zato má dotykovou vrstvu a v závislosti na potřebách uživatelského prostředí ukazuje rozměrná a graficky vyvedená „tlačítka“. Na jednu stranu to není špatný nápad – nikde nic nepřekáží, vše je v ten pravý moment po ruce a neťukáte naslepo jako do touchpadu. Na stranu druhou (proč to dělat jednoduše, když to jde složitě?) …není přece jen lepší pořádný dotykový displej s uživatelským prostředím uzpůsobeným pro prsty? V zatím nepřekonané podobě to předvedl iPhone, pokusil se jej dohnat HTC Touch a další budou následovat. Video i přiloženou fotografii pořídili reportéři internetového magazínu SlashGear na veletrhu CTIA.

Váš názor Další článek: Volání v letadlech: blýská se na lepší časy

Témata článku: LG, , Apple iPhone 4GB, HTC Touch, HTC Touch 3G, Venu, Druh, ? Displej, Prst, Špatný nápad, Displej, Pro +