LG zvýšilo zisk a prodalo rekordní počet LTE smartphonů

Společnost LG Electronics je po prvním čtvrtletí 2014 v dobré kondici. Dokazují to hospodářské výsledky za uvedené období. Celá korporace zvýšila meziroční čistý zisk o 319 % na 92,6 miliardy korejských wonů (cca 1,71 miliardy korun). Zásoby hotovosti korporace činily na konci března 2,7 bilionu wonů (cca 52 miliard korun).

Klepněte pro větší obrázek

Dařilo se i mobilní divizi LG Mobile, která vykázala tržby ve výši 3,41 bilionu wonů (cca 63,1 miliardy korun), což je šestiprocentní meziroční nárůst. Po divizi domácí zábavy LG Home Entertainment (TV, audio) vygenerovala mobilní divize druhé nejvyšší tržby v korporaci ve výši 3,41 bilionu wonů (cca 65,4 miliard korun). Přesto skončila v mírné provozní ztrátě 8,8 miliardy wonů (cca 169 milionů korun), a to hlavně kvůli většímu konkurenčnímu prostředí na domácím korejském trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Počet distribuovaných smartphonů proti předchozímu čtvrtletí sice mírně poklesl ze 13,2 na 12,3 milionu kusů, meziročně jde ale o 19% růst. Chytré telefony už tvoří 3/4 všech prodaných mobilů značky LG a 5 milionů z nich podporuje LTE sítě, což je dosavadní rekord značky. Na meziročním růstu tržeb mobilní divize se projevil podle výrobce hlavně úspěch phabletu LG G Pro 2 na domácím korejském trhu a také efektivnější vynakládání prostředků na marketing. V aktuálním druhém čtvrtletí firma očekává další zvýšení tržeb v souvislosti s uvedením nového vlajkového modelu LG G3 a zahájení prodeje modelů střední třídy L Series III.

Diskuze (4) Další článek: Na základně Nokie už visí logo Microsoft. Kdy bude i na telefonech?

Témata článku: LG, LG, Hospodaření a finance, LG G Pro 2, LG G3, LG G3 32GB, Rekordní počet, Počet, Zisk, Zvýšení tržeb, Dosavadní rekord, Pro +, Celá korporace, Rekord, Meziroční růst tržeb, SMA