Logitech: drátové handsfree ještě nevymřely

Logitech představil novou řadu svých tzv. bondovek – česky osobních handsfree, které se k telefonu připojují kabelem. Handsfree EasyFit si zachovaly poměrně velkou výhodu předchozí řady: nástavce, které lze připojit ke sluchátku, aby se přesně vešlo do různě velkých uší. Kdysi jsme tento systém testovali a je to opravdu pohodlné. Kromě toho se bude nabízet sluchátko Over-Ear s háčkem za ucho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Handsfre s pryžovými nástavci • handsfree „za ucho“

Logitech ale změnil způsob připojení handsfree k mobilu. Dříve se každé sluchátko prodávalo v několika verzích lišících se konektorem. Nyní se nabízí zvlášť část se sluchátkem (v různých barvách) a zvlášť kabel k telefonu – v devíti variantách pro různé značky a modely. Každý si před pořízením může vybrat, jaká kombinace mu nejvíc vyhovuje. Obě dvě části se spojí v „pecce“ s tlačítkem pro příjem hovoru. Kabel byl ale u starších modelů velmi nepoddajný a po vyjmutí z balení se v podstatě už nikdy nenarovnal. Snad bude tento nedostatek v nových handsfree odstraněn.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Propojovací kabely s různými typy konektorů

Podle tiskové zprávy by se sluchátka měla objevit v obchodech po USA a Evropě už v říjnu. Cena modelu „za ucho“ je 15 dolarů (375 Kč), sluchátko „do ucha“ se všemi nástavci se bude prodávat za 20 dolarů (500 Kč). Kabel pro propojení s telefonem bude stát 5 dolarů (125 Kč) a za 10 dolarů (250 Kč) se bude nabízet i jeho navíjecí verze. 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

I přes rozšiřující se Bluetooth jsou drátové handsfree stále velmi populární. U mnoha mobilů neexistuje žádná jiná možnost, jak s nimi telefonovat bez použití rukou. Starší sluchátka Logitechu byla velmi pohodlná a kvalitní, není důvod domnívat se, že by to u nové řady mělo být jinak.

Používáte s telefonem bondovku? Není to příslušenství jen pro motoristy, sluchátko se dá nasadit třeba i v kanceláři – obě ruce zůstanou volné pro psaní na klávesnici nebo pro jinou činnost.

Diskuze (1) Další článek: PC karta Sony Ericssonu umí GPRS, EDGE i Wi-Fi

Témata článku: Logitech, Handsfree, Log, Drát


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40