Luxusní mobil od TAG Heuer za 100 tisíc? Kupte radši hodinky

Švýcarský výrobce kvalitních hodinek představil exkluzivní mobil, který si troufá zaútočit na Vertu. Nečekejte ale diamanty nebo zlato, Tag Heuer Meridiist je prostě jenom drahý. Bude se sice dělat ve čtyřech různých provedeních, která budou z kovu, některá navíc s koženým s gumovým krytem, ale ta spolu s v této kategorii obligátním safírovým sklíčkem displeje rozhodně nevysvětlují, proč se má cena pohybovat v přepočtu mezi 90 a 100 tisíci korunami podle provedení a přibaleného příslušenství. Třeba Nokia podobné provedení nabízí u 8800 Sapphire Arte za třetinu. U TAG Heuer prostě platíte hlavně za exkluzivitu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TAG Heuer Merediist a jeho čtyři provedení

Na dvě zajímavosti ale nemůžeme zapomenout, ačkoli na cenu nemohou mít příliš velký vliv. První z nich je sekundární displej, záležitost, kterou u telefonu klasické konstrukce vidíme poprvé, vyloučíme-li displeje určené k ovládání. Meridiist totiž kromě průměrného QVGA displeje nabízí také malou zobrazovací plochu na horní straně o rozlišení 96 × 76, která využívá OLED technologii. Druhou specialitkou je vysoká udávaná výdrž v pohotovosti - 28 dní. Jak známe tyto údaje, může to značit baterii o kapacitě kolem 1 500 - 2 000 mAh.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TAG Heuer Merediist ze všech stran

Stejně průměrný jako dvoumegapixelové rozlišení fotoaparátu bude zřejmě i zbytek výbavy. TAG Heuer Merediist se k nám nejspíš nedostane, ale pokud na něj máte, jistě už si nějak poradíte a koupíte ho v zahraničí za cenu mezi 3 400 a 3 800 eury. K dispozici by měl být ještě do půlky roku. Více nám by nám ale seděl jiný počin, který TAG Heuer už přes rok chystá. Sedí i k samotnému výrobci - je to totiž starší telefon v hodinkách, který na rozdíl od australského kolegy od hodinek skutečně nerozeznáte a navíc je to Švýcar.

Klepněte pro větší obrázek 

Diskuze (4) Další článek: Windows Mobile: Freeware, který zaujal (11)

Témata článku: , , , Luxusní, Kup, Tag, Podobné provedení, Udávaná výdrž, Mobil, Hod, Luxusní mobil, Gumový kryt, Tisíc, MOBI, Lux, Tis,