Malá revoluce v katalogu mobilů

Uplynulých několik hodin jsme strávili v obrovské tabulce Microsoft Excelu, která je zdrojem dat pro náš katalog mobilů. Přesouvali jsme sloupce z listu na list, mazali, přidávali, kopírovali vzorce, opravovali vzniklé chyby... Na první pohled asi vůbec nepoznáte, že se něco změnilo, jednalo se ale o největší rošádu s daty za uplynulý rok a několik měsíců.

Možná jste si už všimli, že v katalogu mobilů jsou procentem a známkou hodnoceny jen některé telefony. Je to větší část modelů, které jsou, nebo v blízké minulosti byly na trhu. Starší telefony nehodnotíme, stejně jako úplné novinky, které jsme ještě netestovali a můžeme vycházet jen z parametrů udávaných výrobci. Právě tady proběhla změna. Z listu s aktuálními telefony jsme asi sedmdesát telefonů přesunuli na smetiště mobilních dějin. U těchto telefonů samozřejmě stále najdete kompletní parametry, chybí zde ale hodnocení.

Odstraněním starších telefonů se v katalogu zároveň změnilo hodnotící prostředí. Mobily se totiž srovnávají navzájem, každý s každým, plně automaticky a bez zásahu redakce. Starší telefony ale průměr posouvaly dolů, novinky vůči nim vypadaly jako dokonalé přístroje. Nyní, když jsou starouši pryč, je hodnocení přísnější.

A jsem konečně u toho, co jsem mohl napsat hned na začátku: telefony mají jiné hodnocení než před dnešním zásahem. Pořadí by až na výjimky mělo zůstat stejné, všechny mobily si ale celkově o pár procent pohoršily.

V katalogu už mimochodem najdete Samsung X490, jehož zařazení nám trvalo trochu déle, než bychom sami chtěli.

Diskuze (8) Další článek: Máte problémy s CDMA? Nedivte se

Témata článku: Samsung X490, Smetiště, Katalog, Kat, Mobil, Revoluce, Katalog Mobilů, MOBI, Malá revoluce


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 8

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin