Mapy.cz už můžete používat k navigaci v palubním systému CarPlay. Android Auto musí počkat

Mapy.cz už můžete používat k navigaci v palubním systému CarPlay. Android Auto musí počkat

Aplikace Mapy.cz českého vývojáře Seznamu najdou zase o něco širší využití. Nově je lze používat k navigaci v rámci automobilového systému CarPlay. Seznam se domluvil s Applem a jeho Mapy.cz patří mezi pouhý tucet navigací, které jsou v CarPlay celosvětově dostupné.

Majitelé iPhonů nebo iPadů a patřičně vybavených vozů tak mohou na cestách využívat navigaci s českými mapovými podklady. V rámci infotainmentu v autě mají k dispozici vše, co znají z aplikace Mapy.cz – tedy klasickou navigaci, včetně značení dopravních pruhů či nočního režimu.

Seznam přidal navíc možnost rychlého přepnutí mapy z obrazovky navigace do smartphonu a zpět. Mapu lze samozřejmě použít i v režimu bez navigace. Výhodou je synchronizace funkcí z telefonu do infotainmentu v autě. Dostupná je i možnost vybrat si do plánování oblíbená místa uložené v sekci Moje mapy.

Zatímco pro řidiče s iPhony a CarPlay má Seznam a Mapy.cz tuto příznivou novinku, uživatelé konkurenční platformy – tedy androidového smartphonu a palubního systému Android Auto – si budou muset ještě počkat. Podle vyjádření Seznamu zatím Google nedovolil propojení mapové aplikace s Android Auto. Že by se americký gigant bál konkurence českého vývojáře? Seznam nicméně zůstává optimistický a věří, že v budoucnu se situace změní.

Váš názor Další článek: Bezplatné MMORPG Black Desert Mobile je konečně ke stažení! Na Androidu i iOS

Témata článku: Android, Aplikace, Android Auto, Navigace, Mapy.cz, Pro řidiče, Mapy, Seznam.cz, CarPlay, Infotainment, CAR, Seznam, Tucet, Český vývojář, Car +, Palubní systém


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin