Mapy.cz už můžete používat k navigaci v palubním systému CarPlay. Android Auto musí počkat

Aplikace Mapy.cz českého vývojáře Seznamu najdou zase o něco širší využití. Nově je lze používat k navigaci v rámci automobilového systému CarPlay. Seznam se domluvil s Applem a jeho Mapy.cz patří mezi pouhý tucet navigací, které jsou v CarPlay celosvětově dostupné.

Majitelé iPhonů nebo iPadů a patřičně vybavených vozů tak mohou na cestách využívat navigaci s českými mapovými podklady. V rámci infotainmentu v autě mají k dispozici vše, co znají z aplikace Mapy.cz – tedy klasickou navigaci, včetně značení dopravních pruhů či nočního režimu.

Seznam přidal navíc možnost rychlého přepnutí mapy z obrazovky navigace do smartphonu a zpět. Mapu lze samozřejmě použít i v režimu bez navigace. Výhodou je synchronizace funkcí z telefonu do infotainmentu v autě. Dostupná je i možnost vybrat si do plánování oblíbená místa uložené v sekci Moje mapy.

Zatímco pro řidiče s iPhony a CarPlay má Seznam a Mapy.cz tuto příznivou novinku, uživatelé konkurenční platformy – tedy androidového smartphonu a palubního systému Android Auto – si budou muset ještě počkat. Podle vyjádření Seznamu zatím Google nedovolil propojení mapové aplikace s Android Auto. Že by se americký gigant bál konkurence českého vývojáře? Seznam nicméně zůstává optimistický a věří, že v budoucnu se situace změní.

Váš názor Další článek: Bezplatné MMORPG Black Desert Mobile je konečně ke stažení! Na Androidu i iOS

Témata článku: , , , , , , , , Tucet, Car +, Seznam, Aplikace, Flex G, Infotainment, Palubní systém, Český vývojář, CAR,