Medvídek, který dokáže telefonovat

Nebude tu řeč o nějakém cvičeném cirkusovém medvědovi, ale o novém tchajwanském přírůstku do stále se rozšiřující rodiny telefonů určených pro ty nejmenší. Nový mobilní telefon, dá-li se tak vůbec nazvat, vypadá jako roztomilá hračka. Hraje, bliká, ale dokáže být i užitečná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Blikám, zvoním a umím telefonovat - pojď si se mnou hrát

K ovládání slouží sedm tlačítek, displej a standardní klávesnice chybí. Dvě hlavní tlačítka, pro aktivaci a zavěšení hovoru, jsou na čumáku medvídka a čtyři další na jeho tlapách. Ty slouží pro nastavení čtyř nejdůležitějších telefonních čísel, které bude moci dítě zavolat. Přiřadit tlačítkům však můžete i čtyři různé textové zprávy, např. „Potřebuji pomoc“ nebo „Už jsem skončil ve škole“ ap. V případě největší nouze může dítě stisknout speciální tlačítko SOS na boku přístroje, kterým si vytočí předvolené číslo pro pomoc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nouzové tlačítko • skoro "normální" telefon

Na MobilManii jsme již o několika mobilních telefonech pro děti psali, našly se i takové, které uměly určit polohu dítěte pomocí navigačního systému GPS. „Medvídkový“ telefon umožňuje sledovat dítě jiným způsobem; bez jeho vědomí můžete jeho prostřednictvím poslouchat, co vaše dítě zrovna dělá a s kým si třeba povídá. Sice jsou to děti, ale etika této funkce mi přijde dosti rozporuplná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prezentace pestrobarevných medvídků

Zdroj: Sogi.com

Diskuze (5) Další článek: Oskarova tajná služba „Po svém“

Témata článku: Dok, Telefon, Kter


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72