Megapixelová Nokia 7610: začátek prodeje

Nokia dnes ráno vydala mezinárodní tiskovou zprávu, že její megapixelový chytrý telefon 7610 se začíná dodávat do obchodní sítě. S jejím vydáním jsme ale ještě čekali, protože čeští distributoři zatím o dostupnosti tohoto telefonu neměli žádné informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 7610

Odpoledne však dorazila česká verze této tiskové zprávy, kterou najdete níže. To už začalo být zvláštní, protože víme, že Nokia v současné době nemá k dispozici ani vzorky pro test. Podle Petra Hoška z českého zastoupení Nokie by se ale model 7610 měl do České republiky dostat už do dvou týdnů. Cenu známe také, v počátcích prodeje se bude pohybovat nad sedmnácti tisíci korunami.

Zítra Nokia pořádá press briefing, na kterém bude tento telefon prezentovat. Pokud se zde objeví něco zajímavého, třeba informace, které jsme dříve neměli k dispozici, ještě před recenzí připravíme menší článek. Naše první postřehy z veletrhu CeBIT, kde byl telefon oficiálně uveden, najdete v tomto článku.


Tisková zpráva

  • telefon s fotoaparátem Nokia 7610 se začíná dodávat do obchodní sítě
  • Nokia se svým nejkomplexnějším megapixelovým telefonem pro trhy GSM vede vývoj mobilních obrazových přístrojů

Společnost Nokia dnes oznámila, že začíná do obchodních sítí v Evropě, Africe, Asii a Tichomoří dodávat svůj nejpokročilejší obrazový přístroj - telefon Nokia 7610. Nokia je první společností, která uvádí na trh telefon s fotoaparátem, který má všechny nezbytné součásti, aby mohl poskytnout úplný obrazový zážitek, včetně schopnosti pořizovat, tisknout, upravovat, uchovávat a odesílat obrázky a videonahrávky. Tyto prvky v kombinaci se štíhlým a stylovým provedením a širokou škálou funkcí inteligentního telefonu činí z přístroje Nokia 7610 nejkomplexnější telefon s fotoaparátem, jaký je v současné době k dispozici.

Spolu s plnohodnotnou elektronickou poštou, internetovým prohlížečem a tisíci balíčků s obslužnými programy a softwarovými aplikacemi ke stažení, od map a navigace až po golfový trénink, nabízí Nokia 7610 funkce kapesního počítače ve stylovém balení. Uživatelé mohou jediným stiskem tlačítka použít megapixelový fotoaparát telefonu Nokia 7610 a pořídit si snímky fotografické kvality. Fotografie lze během několika sekund snadno vytisknout na kompatibilní tiskárně připojené prostřednictvím technologie Bluetooth nebo v tiskařském stánku ve značkových maloobchodních prodejnách společnosti Nokia nebo v jiných fotografických prodejnách.

Pomocí aplikace Kodak Pictures instalované v telefonu můžete obrázky odeslat do virtuálního fotoalba na internetu a podělit se o ně s ostatními nebo si můžete objednat jejich vytištění prostřednictvím internetových služeb. Uživatele také potěší možnost sdílení obrázků s přáteli, rodinnými příslušníky či kolegy prostřednictvím multimediálních zpráv (MMS) nebo elektronické pošty.

„Štíhlá a stylová Nokia 7610 poskytuje zákazníkům nejúplnější obrazový zážitek, ať už se jedná          o pořizování vysoce kvalitních obrázků, jejich sdílení s přáteli, jejich tisk pro rodinné příslušníky nebo jejich uchovávání pro oživení prožitých okamžiků později,“ říká Juha Putkiranta, senior viceprezident obchodní jednotky Imaging společnosti Nokia. „Plnohodnotný e-mail, internetový prohlížeč, přehrávač videonahrávek a hudby a tisíce softwarových balíčků ke stažení činí z telefonu Nokia 7610 také vysoce výkonný kapesní počítač. Od této chvíle si s sebou při odchodu z domova budete moci brát pouze jediný přístroj - telefon Nokia 7610!“

Kreativní jedinci také ocení možnost nahrávání krátkých filmů nebo dokonce hudebních videonahrávek v délce až 10 minut, a to tak, že zaznamenají a upraví stopáž pořízenou svým obrazovým přístrojem. Aplikace Movie Director umožňuje uživatelům přidáním speciálních efektů, např. hudby, textu, nových barev nebo pohybujících se objektů, proměnit videoklipy v osobité filmy. Tato aplikace automaticky spojí několik videoklipů do jediné videonahrávky nebo optimalizuje upravené videonahrávky pro odeslání v podobě MMS.

Aplikace Nokia Lifeblog, která je automatickým digitálním deníkem vašeho života, umožňuje uživatelům telefonu Nokia 7610 zaznamenávat a organizovat digitální obsah - např. obrázky, videonahrávky nebo zprávy - a přímo v telefonu tak vytváří osobní deník nebo multimediální zápisník. Po převedení do aplikace Nokia Lifeblog instalované v osobním počítači si můžete svůj multimediální deník prohlížet a prohledávat s využitím přehledné časové osy nebo se prostřednictvím elektronické pošty můžete o deníkové záznamy podělit se svými přáteli nebo rodinnými příslušníky. Program Adobe® Photoshop® Album, jenž je součástí prodejního balíčku, navíc uživatelům telefonu Nokia 7610 umožňuje organizovat a upravovat digitální obrázky na počítači.

Předpokládá se, že maloobchodní cena tohoto přístroje bez dotace a daně bude nižší než 500 EUR.

Další vlastnosti telefonu

- Rozměry: 108,6 mm x 53 mm x 18,7 mm
- Přenos a přehrávání videa ve formátech Realvideo a 3GPP
- Funkce inteligentního telefonu na platformě Series 60: mobilní elektronická pošta, kalendář a kontakty s možností synchronizace přes počítač, plnohodnotný prohlížeč HTML a podpora aplikací   v jazyce Java 2.0., další aplikace třetích stran
- Hudební přehrávač (MP3/AAC)
- 8 MB paměti pro potřeby uživatele a 64MB paměťová karta MMC ve zmenšené velikosti
- Doba hovoru až 3 hod. a pohotovostní režim až 250 hod.
- Uživatelsky upravitelné dvojtónové kryty Xpress-on

Diskuze (22) Další článek: Slovenský EuroTel spouští EDGE!

Témata článku: Nokia, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Osobní deník, Podpora aplikací, Plnohodnotný prohlížeč, První společnost, Mega, Prodej, Začátek, Krátký film, Upravené video


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze