Mi Band 3: Spekulace se roztáčí. Čím nás Xiaomi překvapí letos?

Fitness náramek Xiaomi Mi Band byl hit, druhá generace zvedla laťku, ale na Mi Band 3 čekáme už více než rok a spekulace se houfují.

Nejvíce se mluví o displeji, který by dle některých konceptů měl být ohebný, přičemž bude zabírat prakticky celou plochu náramku. I v případě konzervativnějšího pojetí lze předpokládat, že Mi Band 3 bude mít dotekový AMOLED displej s vyšším rozlišením a možná i o něco větší velikostí. Mohl by nabídnout podrobnější notifikace, včetně jednoduššího propojení s dalšími aplikacemi. 

Trojka má dostat lepší snímač tepu. I díky němu by měl Mi Band lépe rozpoznávat fyzické aktivity. Automaticky tak detekuje vycházkovou chůzi, rychlou chůzi, běh atd. K přesnějšímu záznamu přispěje také vylepšený senzor pohybu, výsledkem má být přesnější dílka a intenzita tréninku. Další očekávanou funkcí je vylepšená detekce nečinnosti, kdy náramek uživatele upozorní, že se dlouho nepohyboval a doporučí krátkou procházku.

Lepší by měla být také detekce spánku a jeho fází. Nový Mi Band totiž nebude k monitorování používat jen senzor pohybu, ale také snímač tepu. Z těchto údajů pak dokáže přesněji detekovat hluboký a mělký spánek. Uvidíme, zda se vrátí i chytrý budík probouzející uživatele v nejvhodnějším okamžiku. Mluví se o výdrži baterie kolem 40 dní, nebo GPS, ale zrovna toto jsou dva faktory, které jdou přímo proti sobě.

Bohužel jde pouze o spekulace, určitě nevíme nic a neznáme ani datum premiéry. Můžeme si ale být jistí, že Xiaomi bude chtít udržet vzestupnou tendenci, kterou nastavily první dvě generace.

Článek vyšel na blogu XiaomiMobile.cz, jako zdroj posloužily weby  xiaomimi6phone.comgizchina.com.

Xiaomi nenabízí pouze Mi Band, koupit se dají i pokročilejší chytré hodinky Amazfit:

Diskuze (12) Další článek: Pokémon Go: zavřené stadiony, nové raidy, herní itemy a změny útoků

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , Krátká procházka, Přesný záznam, Druhá generace, Snímač, Hluboký spánek, Band, Gizchina, Fitness náramek, Chybějící podpora, Monitorování, Ban, Let, Celá plocha, Nejvhodnější okamžik, Fyzická aktivita, Tep, Vysoké rozlišení, Spánek,