Microsoft u svých služeb ukončil podporu Facebook Connect

Názory k článku

09. 06. 2015 13:58
Jabarkas  |  09. 06. 2015 14:55

To je dosti velká rána. Například synchronizace událostí s facebookem je pro mě hodně důležitá. I facebook sice připomíná konání událostí, ale je třeba vlézt přímo do aplikace, která je pomalá (internetová verze je kupodivu značně rychlejší - obě ale disponují otravnými reklamami, které se načítají jako druhý příspěvek).Hmm... Ne že bych už byl úplně WP přežrán, ale asi dám zase po letech šanci u příštího telefonu Androidu. Měl jsem Lumii 820 a teď 925. Člověk se ani u WP nevyhne pádům (zvláště prohlížeče IE, kde se mi tak dělo na obou telefonech), animace hlavní načtení hlavní obrazovky je při vyskočení z náročnější aplikace trhaná a některé aplikace se i poměrně dlouho načítají. Krom toho Lumie 925 s kovovými okraji trpí poměrně častým vypadáváním GPS (i Lumie 820 vše bez problému), což při autonavigaci dosti pije krev. Obecně mě kov jako materiál zklamal. Na rozdíl od skvělého nokiáckého polykarbonátu snadno přijde k oděrkám které jsou na něm vidět. Nadto Lumie 925 nemá vyměnitelnou baterii a šuplíček na sim je o nervy (opět kolem něj mám spoustu škrábanců). Ten exkluzivní vzhled při koupi oželím.Co je zlé, tak Androidu stále úplně nevěřím co se týče dlouhodobé plynulosti. Člověku se ty výhody třebas Lenova P70 nebo dejme tomu Meizu MX4 (krásný telefon a pěkné OS s pár problémy asi) nemohou nelíbit, ale že ta rychlost jde do čerta max za rok (zvláště u Samsungů s Touchwizzem či LG)... Alespoň tak praví zkušenosti mých známých (s Xperií L, Samsungem GS3 a jinými). Nu což, přece nehodím peníze Applu, který má už dle statistik 95% všech zisků z prodeje mobilních telefonů. To bychom zde za chvíli neměli nic jiného než jablko a pár číňanů. Uvidím, jak dopadne Windows 10 (Mobile) a podle toho se rozhodnu. Času dost. Dosti šílené v posledku je, že se chyby telefonů nelze dozvědět z recenzí, které bývají šité horkou jehlou. Viz neustálé problémy s podporovanými frekvencemi LTE, nevšímavost recenzenta například k nepodpoře Glonassu, absence kompasu, nerealisticky kvalitní fotografie atp.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (12)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
uzivatel_cz  |  09. 06. 2015 21:54

Facebook je v tomhle něco jako náš Seznam - také se mu nelíbí, že by si třetí strany sahaly (byť se svolením uživatele) k informacím a naopak.
Z hlediska funkčnosti je hlavní problém rozpad synchronizace s Outlook.com, na jednotlivých zařízení se to nějak obejde přes oficiální aplikaci Facebooku, ale není to tak pohodlné a bude se to muset řešit na jednom každém přístroji zvlášť. I když na Windows 8.x zatím řešení není a vzhledem k příchodu Windows 10 asi ani nebude (to by v tom byl čert, aby uživatele nedonutili migrovat).
Na každý pád je to další rána pro původní koncept Windows Phone, v tomhle případě jmenovitě integraci do hubů (ale nutno přiznat, že Microsoft už úspěšně zabíjí i UI).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
AboutAll.cz  |  10. 06. 2015 13:14

MS asi málo sype Facebooku. Kdyby nasypal dost určitě by se nějaké api našlo :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
10. 06. 2015 15:45

On to měl někdo propojené a nechal si zasírat mobil balastem?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor