Microsoft v Praze otevře evropské Centrum pro podporu mobilních technologií

Microsoft se rozhodl vybudovat v České republice evropské Centrum pro podporu mobilních technologií. Centrum bude poskytovat vysoce profesionální technickou podporu předním evropským mobilním provozovatelům, jejich zákazníkům a výrobcům mobilních zařízení. Mobilní zařízení představují jeden z nejrychleji rostoucích globálních trendů. Vytvořením expertního centra Microsoft podporuje rychle se rozšiřující platformu Windows Mobile Evropě. Hlavní úkolem centra je posílit podporu a prohloubit spolupráci při vývoji nových mobilních produktů a služeb.

Praha byla pro vybudování tohoto unikátního centra zvolena zejména díky otevřenosti českého trhu mobilním a informačním technologiím a dostupnosti kvalitních odborníků zaměřených na mobilní a informační technologie. Významnou roli ve výběru lokality hrála také geografická poloha České republiky.

Velice si vážíme rozhodnutí nejvyššího vedení Microsoftu zřídit centrum s takto rozsáhlou působností právě v České republice. Jsme trhem, který je v oblasti mobilních technologií jedním z nejrozvinutějších na světě,“ uvedl Michal Čupa, generální ředitel společnosti Microsoft. „Toto rozhodnutí jasně potvrzuje, že Česká republika je pro Microsoft strategickým trhem, a že jsme schopni zajistit vynikající služby a kvalifikované odborníky. Zřízení centra navíc plně podporuje náš tříletý strategický plán,“ dodal Michal Čupa.

Střední a Východní Evropa představuje důležitý rychle rostoucí region a ideální místo pro rozšíření sítě center technické podpory. Rozvoj mobilních technologií v Evropě a v České republice, je na velmi vysoké úrovni. Mobilní technologie jsou velkou konkurenční výhodou Evropy v globální ekonomice. Proto jsme velice rádi, že pro vytvoření takto unikátního centra byla vybrána právě Praha,“ doplnil Jan Mühlfeit, viceprezident pro strategii v regionu Evropa, Střední Východ a Afrika.

Centrum začne v Praze poskytovat služby mobilním provozovatelům v lednu 2007. Společnost již buduje tým odborníků a investuje značné prostředky do jejich vzdělávání v oblasti Windows Mobile. Úkolem těchto expertů je vytvářet a prohlubovat bázi odborných znalostí o mobilních technologiích, které jsou nutné pro podporu a školení evropských mobilních provozovatelů, jejich zákazníků a výrobců mobilních zařízení.

Pro poskytování technické podpory evropským mobilním provozovatelům hledáme prvotřídní odborníky se zájmem o podporu zákazníků a nové technologie,“ říká Jan Šebek, ředitel evropského Centra pro podporu mobilních technologií. „Pro zájemce je to jedinečná šance, která jim umožní ovlivnit rozvoj expandujícího odvětví mobilních technologií. Osobně věřím, že se nám v Praze podaří vybudovat výjimečný tým expertů, kteří posílí naše služby zákaznické podpory pro Windows Mobile a nastaví nové standardy v této péči.“

Kromě již zmiňované technické podpory patří mezi důležité aktivity centra vzdělávání pracovníků mobilních provozovatelů, představování nejnovějších mobilních technologií zástupcům provozovatelů a českým a evropským výrobcům software, kteří na základě mobilních řešení společnosti Microsoft vyvíjejí vlastní aplikace. Informace o požadavcích ze strany mobilních provozovatelů a jejich klientů budou pracovníci centra operativně předávat vývojové skupině v americké centrále společnosti Microsoft tak, aby nové produkty ještě lépe odpovídaly přáním a požadavkům uživatelů. Na naplnění úkolů centra bude Microsoft v rámci své dlouhodobé strategie spolupracovat také s univerzitami.

Ve Střední a Východní Evropě je Microsoft aktivní již od roku 1992 a v současnosti v jeho dceřiných společnostech ve 20 zemích regionu pracuje více než 1500 zaměstnanců.

Diskuze (11) Další článek: Japonsko: mobil, který vypočítá ovulaci a předstírá zvonění

Témata článku: Microsoft, Střední východ a Afrika, Informační technologie, Strategický plán, Mobil, Centrum, Centr, Micro, Michal Čupa, Rostoucí region, MOBI, Mobilní provoz


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9