MicroUSB jako standard pro nabíječky posvěcen mezinárodní unií

Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) schválila konektor microUSB jako standard pro telefonní nabíječky. Hlavní výhodou bude kompatibilita s většinou v budoucnu vyráběných typů mobilů, bez ohledu na značku a model. Navíc se ušetří výrobní náklady i životní prostředí. Minulý týden to uvedla tisková mluvčí unie.

Výběr microUSB coby standardního konektoru pro kabelové nabíječky není žádnou novinkou. Už na začátku letních prázdnin jej schválila Evropská komise a přijali přední výrobci mobilů (čtěte Mobily prodávané v Evropě budou používat stejnou nabíječku). Nyní se dohoda rozšiřuje i na zbytek světa. Použití microUSB však nebude pro výrobce závazné a za nedodržení standardu nebudou nijak sankcionováni.

V praxi se však výrobci doporučením ITU většinou řídí, už teď je vidět u některých z nich nenápadný přechod ke standardům. Například Samsung, který dlouhou dobu používal vlastní plochý konektor, přijde u některých modelů aktuální edice Corby již se standardem microUSB. Nokia s tímto typem koketovala už dříve, používala jej však pouze jako systémový konektor bez možnosti nabíjení (např. Nokia 5800 XpressMusic).

Zdroj: PC Mag

Diskuze (29) Další článek: Vánoce u O2 pro příznivce Samsungů a přeběhlíky

Témata článku: MicroUSB, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic, Mez, Micro, STAN, Jak, Standard, Pro +