Miniaturní čtečka microSD karet k telefonům

Kingston nedávno uvedl na trh miniaturní čtečky karet typu microSD. Čtečky jsou vybaveny standardním USB konektorem pro spojení s počítačem a zvládají standard USB 2.0. Nabízí se v setu buď s 1GB nebo s 2GB kartou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Verze s 1GB kartou je černá, s 2GB dostanete červenou

Rozměry zařízení jsou 33 × 15 × 7,7 mm a hmotnost pouze 4,6 g. Přednostní určení mají tyto miniaturní čtečky u mobilních telefonů a jiných mobilních zařízení, která využívají karty microSD, případně miniSD a SD s adaptérem pro velikost microSD. Čtečka je vybavena poutkem, kterým ji lze připevnit k telefonu. Tak bude stále připravena k použití.

Klepněte pro větší obrázek
Čtečka v zavřeném stavu

Využití najde především u telefonů, které nepodporují Mass Storage nebo jsou vybaveny pouze pomalým rozhraním USB 1.0. Ale i u vyspělých telefonů mnozí ocení, že mohou data do/ze svého telefonu nahrávat z jakéhokoli počítače, aniž by museli opatrovat neskladný datový kabel.

Parametry stručně:

  • rozměry a hmotnost: 32,9 × 15,3 × 7,7 mm, 4,5 g
  • rychlost zápisu/čtení: až 3,5 MB/s, resp. 13 MB/s
  • standard: USB 2.0
  • provozní teplota: 0° až 60°C (-40°C až 85°C při nečinnosti)
  • přibližná cena: s 1GB kartou – 420 Kč; s 2GB kartou – 800 Kč

A to nejlepší na konec. Set miniatruní USB čtečky Kingston s paměťovou kartou 2GB budete moci vyhrát každý druhý týden na MobilManii. Od nadcházejícího víkendu opět rozjíždíme soutěž v galerii fotomobilů, kde můžete za jedinou fotku pořízenou mobilním telefonem vyhrát paměťovou kartu microSD s kapacitou 2GB. Kromě setu s USB čtečkou budeme soutěžit o set 2GB karty s adaptéry na velikost miniSD a SD.

Klepněte pro větší obrázek
Set microSD karty s adaptéry na velikost miniSD a SD

Diskuze (7) Další článek: Meizu M8: nové informace a první fotografie

Témata článku: Příslušenství, Čtečka, microSD, Mini, Telefon, Min, Provozní teplota, Micro


Určitě si přečtěte