Minoritní akcionáři napadli rozdělení O2 na dvě firmy

Společnost O2 se 1. června rozdělí na operátora poskytujícího služby (podrží si jméno O2) a novou firmu Cetin, která bude vlastnit a spravovat pevné a mobilní sítě a datová centra. Většinový akcionář (společnost PPF) neměl problém rozdělení firmy prosadit. Protesty minoritních akcionářů byly atraktivním soustem pro média, ale na konečném rozhodnutí nic nezměnily.

Teď to však přece jen zkouší – část minoritních akcionářů totiž podala žalobu, na neplatnost valné hromady, která o dělení společnosti rozhodla.

 „Vidíme tam důvody pro neplatnost v procesní rovině. Podle našeho názoru se valná hromada nekonala v souladu se zákonem o obchodních korporacích a usnesení valné hromady o rozdělení tak bylo přijato nezákonně. Klíčový problém však vidíme ve zneužití většinového hlasovacího práva hlavního akcionáře na úkor menšinových akcionářů,“ uvedl v rozhovoru pro Patria Online David Kuboň z kanceláře KLB Legal, která minoritní akcionáře zastupuje.

Dělení O2 se minoritním akcionářům nelíbí a považují je za jeden z kroků, který cíleně vede k znehodnocení jejich akciového podílu.

Klepněte pro větší obrázek
Toto je fotka, kterou nám v pátek zaslal čtenář Ondřej Chwalek. Je na něm (dnes ještě) jedna z budov O2, od pondělí centrála nově vzniklé společnosti CETIN. Stojí na pražské Olšanské ulici a právě v pátek z ní zmizelo logo O2.
Diskuze (4) Další článek: 10 nejlepších klasických mobilů [redaktoři radí]

Témata článku: , , Centrála, Min, Konečné rozhodnutí, Valná hromada, F +