Mladá instagrammerka hledala správný úhel pro selfie a místo toho našla smrt

Mobily jsou s námi na každém kroku a zírání do displejů odvádí pozornost od dění kolem nás. Když přidáte sluchátka, jste kompletně odstřižení od okolí. A věděli jste, že i nevinná selfie může mít fatální následky?

V Londýně před dvěma týdny zemřela dvacetiletá Toni Kelly z Nového Zélandu. Osudným se jí stalo focení selfie, které ráda nahrávala na Instagram. Mapovala stěhování a současný život v Londýně. Když se snažila u okna natáčet telefon do nejlepšího úhlu, vypadla ven. Přestože byla rychle odvezena nemocnice, zranění mozku byla natolik vážná, že jim podlehla.

Po smrti Toni se v Anglii zvedla vlna solidarity, bylo vybráno přes 38 tisíc liber, které rodině Toni umožní převoz jejího těla zpět na Nový Zéland, kde bude pohřbena. Orgány Toni budou mezitím ve Velké Británii použity jaké dárcovské. Zranění při focení selfie, kdy se uživatelé věnují jen obrazu v displeji, nejsou ničím výjimečným, ovšem hazardovat s vlastním životem při focení „selfíček“ - to za to vůbec nestojí.

Jaká je budoucnost selfie podle Adobe Research?

Zdroj Standard

Diskuze (31) Další článek: Týden Mobilně 412: O budoucnosti baterií a brzkém příchodu Galaxy S9

Témata článku: Smartphony, Focení mobilem, Instagram, Ostatní, Problém, Selfie, Kuriozita, Telefony, NAS, Velká Británie, Smrt, Focení, Nemocnice, Stěhování, Úhel, Dění, Anglie, Orgán, Správný úhel, Nový Zéland, Místo, Londýn, INS, Hazard


Určitě si přečtěte