MobilMania má dnes přesně pět let

Před pěti lety – 14. září 2000 – jsme v redakci měli noční směnu. Připravovali jsme ke spuštění úplně nový projekt, který jsme nazvali MobilMania.cz.

Začátky provázely personální problémy, proto jsem u toho byl neplánovaně i já, ačkoli jsem tehdy měl na starost pouze tištěné Mobility. Všechno se ale zvládlo a MobilMania odstartovala s novým šéfredaktorem Petrem Brožou. Petr s mobily vydržel tři roky, potom dal přednost autům a své grafomanské schopnosti začal uplatňovat na serveru AutoRevue.cz (dnes ho zase zajímají peníze, banky a podobné finanční instituce a služby v časopisu Osobní finance). V říjnu 2003 potom MobilMania přešla na má bedra a zůstala na nich až do dneška.

V pozici interních a externích redaktorů se za celou dobu existence MobilManie vystřídalo mnoho lidí. Dovolím si ale vyjmenovat a připomenout několik jmen, bez kterých bychom nebyli tam, kde jsme teď: Rostislav Kocman, Vladislav Janeček, Marek Turoň, Tomáš Votruba, Martin Zikmund, Jaroslav Snášel, Jiří Kuruc a řada dalších.

Vybral jsem také několik historických perliček, které by vás mohly zaujmout:

  • Nokia 3310: výborný doplněk k tričku: první článek Petra Broži psaný přímo pro MobilManii.
  • Přezrálý Ericsson R380: recenze, která má plných dvanáct tisíc znaků. Nebyli jsme si vůbec jisti, jestli tak dlouhý text web vůbec snese.
  • Megarecenze Motorola V.66i: historicky první megarecenze. Tak jsme začali označovat velmi podrobné testy s délkou nad dvacet tisíc znaků. Jak se tak v současnosti dívám na jiné internetové i tištěné časopisy, tento termín a jeho odvozeniny se už docela zažil.

Víte, jak MobilMania vypadala v minulosti? Služba Internet Archiv odkryla historii a i když stránky nejsou úplně kompletní, pro představu to určitě stačí.

Diskuze (70) Další článek: Samsung ukazuje mobilní budoucnost

Témata článku: Nokia 3310, První článek, MobilMania, Mobil m, MOBI, Let, Pře, Mobil


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40