Mobilní servis: Záhada mms2.eurotel.cz je vyřešena

Včera jsem procházel statistiky a mezi nimi také konkrétně klíčová slova, ze kterých se na MobilManii dostávají lidé z internetových vyhledávačů. Asi byste si netipli, že mezi prvními slovy u vyhledávače Seznam.cz je zdánlivě nezajímavá internetová adresa mms2.eurotel.cz. Hned kousek vedle je potom delší varianta mms2.eurotel.cz id.

Co to znamená? Je to obsah textové zprávy, kterou u Eurotelu dostanete, když vám někdo pošle multimediální zprávu MMS a vy nemáte tuto službu aktivní. Celá zpráva vypadá například takto:

Nova multimedialni zprava na http://mms2.eurotel.cz id zpravy: A23SDA455, heslo: SDA3434ADSD, od:602123456, platnost zpravy:4 dny.

S touto šifrou má zjevně hodně uživatelů problém. Neznamená ale nic jiného. než že mají navštívit internetové stránky mms2.eurotel.cz, klepnout na odkaz „Přihlášení do centra zpráv“ a do políček Identifikátor zprávy a Heslo zadat uvedené ID zprávy a heslo. Zaslanou MMS si tímto způsobem potom mohou prohlédnout na počítači. Pokud mají telefon, který umí pracovat s MMS, je lepší nechat si tuto službu na infolince aktivovat – je to zdarma a multimediální zprávy včetně obrázků už potom budou chodit přímo na telefon.

Bylo by ale určitě lepší, kdyby Eurotel posílal informační MMS například v tomto znění:

Prisla nova MMS, muzete si ji prohlednout na internetu, na adrese mms2.eurotel.cz. ID zpravy: A23SDA455, heslo: SDA3434ADSD, od: 602123456, platnost: 4 dny.

Diskuze (20) Další článek: GE 23318: levnější a jednodušší než Jablotron (test)

Témata článku: EU, Servis, Mobil, MOBI, Euro, Záhada, MMS, Mobilní servis


Určitě si přečtěte