Motoristické fotohádanky: poznáte Česko z letadla?

Po týdnu jsme zpět s fotohádankami. Pravidla jsou jasná: níže najdete čtyři snímky z internetových map Mapy.cz. Vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena. Ve všech případech se tentokrát jedná o místa, která mají něco společného s motorismem.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

Minulý týden jste ve fotohádankách poznávali věznice. Zde jsou správné odpovědi:

1. Věznice Mírov: Vězení se zvýšenou ostrahou se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Šumperk. Výkon trestu si zde vězni odpykávají v budově bývalého středověkého hradu. Věznice se proslavila zejména v roce 2000, kdy odsud uprchl Jiří Kajínek. Ubytovací kapacita je 345 míst.

2. Věznice Stráž pod Ralskem: Tento komplex můžeme najít v okrese Česká Lípa. Skládá se z věznice s dozorem a ostrahou, speciálního oddělení pro odsouzené z organizovaného zločinu, oddělení bezdrogové zóny a z Institutu vzdělávání Vězeňské služby České republiky. Normovaná kapacita činí 640 míst.

3. Věznice Horní Slavkov: Jedná se o věznici s ostrahou, umístěnou v okrese Sokolov. Nacházejí se zde odsouzení za závažnou trestnou činnost a recidivující s délkou trestu do patnácti let. Její kapacita je 728 míst.

4. Vazební věznice Praha Pankrác: Budova původem z roku 1889 dnes slouží pro výkon vazby a jako věznice typu s dohledem, dozorem a ostrahou. Na Pankráci byli umísťováni a popravováni političtí vězni, např. JUDr. Milada Horáková. Celkem je zde 972 normovaných míst.

5. Joliet Prison, Illinois, USA: Mužská věznice pro 761 vězňů byla v provozu od roku 1858 do roku 2002. Součástí byla i popravčí místnost s elektrickým křeslem. Pro většinu lidí je známá jako věznice Fox River z populárního seriálu Prison Break (Útěk z vězení).

Diskuze (5) Další článek: Nokia 5800 XpressMusic: dotykový šampion

Témata článku: Motor, Ubytovací kapacita, Let, Foto, Česko, Pankrác


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

** Letošní áčka od Samsungu začaly u třech základních modelů ** K nim se však brzy nabalily další, takže se v portfoliu začínáme ztrácet ** Galaxy A31 má hodně blízko ke Galaxy A41, má však lépe doladěný software

Martin Chroust | 16

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15