Motorola Atrix HD: o řád lepší Razr

Motorola představila mobil, který svým výkonem a konstrukcí může konkurovat těm nejlepším.
Motorola Atrix HD: o řád lepší Razr | wikipedia

Motorola představila špičkový Atrix HD vyrobený z kevlarových vláken. Na první pohled je zjevné, že vzhled navazuje na předchůdce Motorlu Razr. Novinka se však oproti Razru může pyšnit HD displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů o úhlopříčce 4,5 palce a zobrazovací technologií ColorBoost. Nechybí ani ochranné sklo Gorilla Glass. Atrix HD je jeden z mála mobilů, který po vzoru Galaxy Nexusu nemá hardwarová, ani senzorová tlačítka. Většinu přední části telefonu tudíž zaujímá displej.

Atrix HD disponuje kamerkou pro videohovory s rozlišením 1,3 MPx. Na zadní straně přístroje je 8 megapixelový fotoaparát s LED bleskem, který dokáže natáčet video ve Full HD.

Klepněte pro větší obrázek 

V útrobách novinky tepe dvoujádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, který doplňuje 1 GB operační paměti RAM. Tím je spolu s operačním systémem 4.0 Ice Cream Sandwich zajištěn plynulý a bezproblémový chod zařízení. Zkrátka nepřijde ani interní paměť telefonu, která má v základu 8 GB a je ji možné rozšířit až 32 GB paměťovou kartou microSD. Zařízení je napájeno akumulátorem o kapacitě 1780 mAh. Přesto je tloušťka telefonu jen úctyhodných 8,4 milimetrů.

Motorola Atrix HD se bude zatím prodávat jen v USA u mobilního operátora AT&T. Je však jen otázkou času, kdy se nový Atrixu objeví i v Evropě.

Diskuze (16) Další článek: Týden mobilně 137: zombie, mapy a Samsung

Témata článku: Motorola, Razr, HD, Motorola Atrix, Motorola Razr, HD +, Bezproblémový chod, Řád, Motor, Ráz, Motorol, Lep, Megapixelový fotoaparát


Určitě si přečtěte