Motorola prodala o 39 % víc mobilů

Motorola dnes oznámila své finanční výsledky za uplynulé třetí čtvrtletí roku 2006. Kompletní tiskovou zprávu najdete na této stránce, sem vyjímám nejdůležitější body:

„Naše výsledky za třetí čtvrtletí jsou mírně pod očekáváním analytiků, přesto jsme s výkonem celé společnosti spokojeni. Všechny naše obchodní jednotky dosáhly vyšší provozní marže ve srovnání s výsledky druhého čtvrtletí 2006. Znovu se nám podařilo prodat rekordní počet mobilních telefonů a zvýšit tak náš světový tržní podíl,” uvedl Ed Zander, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Motorola. „Dodávky GSM infrastruktury v Evropě, na Středním Východě a v Africe nenaplnily naše očekávání kvůli snížení objemu investic našich zákazníků. Výborná finanční situace, vedoucí postavení v oblasti technologií a dynamický růst představují i nadále základní kameny pro posilování hodnoty společnosti pro její akcionáře.”

Obrat divize mobilních zařízení meziročně vzrostl o 26 % na 7,03 miliardy dolarů. Provozní zisk divize při započtení nákladů ve výši 16 milionů dolarů na vývoj a výzkum spojený s akvizicemi dosáhl výše 819 milionů dolarů, ve třetím čtvrtletí 2005 činil provozní zisk mobilní divize 593 miliony dolarů. Meziročně se zvýšila i provozní marže na 11,9 % oproti 11,2 % v minulém čtvrtletí a 11 % ve srovnatelném čtvrtletí v předcházejícím roce.

Ve třetím čtvrletí bylo na trh dodáno 53,7 milionů telefonů. To je nárůst 39 % ve srovnání se třetím čtvrtletím 2005 a o 3,6 % více než v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku.

Tržní podíl Motoroly meziročně vzrostl o 3,8 % na celkových 22,4 %. Motorola posílila svou pozici jedničky na trhu v Severní a Latinské Americe; v západní Evropě, severní Asii a na rychle rostoucích trzích (Střední Východ, Afrika, Indie, jihovýchodní Asie) patří společnosti druhé místo s tendencí silného růstu.

Motorola uvedla osm nových telefonů: 3 pro GSM, 3 pro CDMA a 2 pro iDEN.

Motorola předpokládá, že ve čtvrtém čtvrtletí účetního roku 2006 dosáhne tržeb ve výši 11,8 až 12,1 miliardy dolarů. To představuje meziroční nárůst předpokládaných příjmů o 18 až 21 %.

Diskuze (7) Další článek: Vznikl oficiální blog o Google Earth

Témata článku: Motorola, Motor, Provozní marže, Mobil, MOBI, Motorol


Určitě si přečtěte