Motorola se vrací do Evropy, začne zde prodávat Moto X

Americká Motorola se v uplynulých letech chovala k evropskému trhu macešsky. Některé modely zde vůbec neuvedla, jiné (např. Motorola Razr XT910) zde sice prodávala, ale bez pořádné podpory, kdy v telefonech chyběly některé jazykové sady včetně češtiny. To by se brzy mohlo změnit.

Klepněte pro větší obrázek
Pozvánka na konferenci Motorola, jak ji dostaly vybrané redakce (obr.: Eurodroid.com)

Prvním krůčkem k návratu na starý kontinent bylo uvedení sympatického smartphonu střední třídy Moto G (recenze zde). Ten je aktuálně dostupný například ve Velké Británii nebo Německu. Na úterý 14. ledna svolala Motorola konferenci do Londýna, kde uvede „nový přírůstek do evropské rodiny produktů“.

Klepněte pro větší obrázek
Jedním z nejoriginálnějších zadních krytů pro Moto X je tento bambusový

Přímo takto hovoří pozvánka, ve skutečnosti ale o naprostou novinku jít nemusí. Spekuluje se o tom, že Motorola v Evropě oficiálně uvede vloni představený model Moto X. Momentálně jde o vlajkový model výrobce, který sice svými parametry nedosahuje do třídy supersmartphonů, ale zato nabídne svébytný design s desítkami provedení zadního krytu, vždy aktuální Android a pokud Motorola naváže na cenovou politiku Moto G, tak i rozumnou cenovku.

Motorola Moto X
rozměry a hmotnost: 129 × 65 × 10,4 mm
displej: 4,7", kapacitní AMOLED, 720 × 1 280, 312 PPI
sítě: GSM, LTE
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 5, Bluetooth 4, GPS
paměť: 16 GB, RAM: 2 GB, baterie: 2 200 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Pro (2× Krait 300, 2 GHz, 28nm)
operační systém: Google Android 4.2 (Jelly Bean)
fotoaparát: 11MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
32 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Ve Spojených státech se Moto X od Nového roku prodává po slevě u všech tří velkých operátorů za 399 dolarů bez daně a dotace. Reálně by se tak v Evropě mohl povedený androidový smartphone prodávat za 10 tisíc korun.

Diskuze (37) Další článek: Sygic roste, po telefonech bude navigovat Jaguáry a Land Rovery

Témata článku: Motorola, , , , Lenovo Moto G (3. generace), Lenovo Moto X Play, Lenovo Moto X Style, Motorola Moto G, Motorola Moto G (2. generace), Motorola Moto G (2. generace), Motorola Moto X, Motorola Moto X (2. generace), Motorola Razr, Nový přírůstek, Starý kontinent, Motorol, Motor, Svébytný design, Pro +, Supersmart,