Movistar: schyluje se k další válce o doménu?

Weblog Coolio.cz si všiml zajímavých souvislostí kolem internetové domény Movistar.cz. Pokud to nevíte, Movistar se jmenují mobilní sítě španělského operátora Telefónica. Telefónica nyní vlastní Český Telecom – a ten vlastní Eurotel, takže vůbec není vyloučeno, že Španělé budou chtít přejmenovat i naši mobilní jedničku.

Ale co potom s doménou? Movistar.cz je nyní ve vlastnictví osoby, která provozuje DVD půjčovnu Movie Star (www.moviestar.cz). Doména byla zaregistrována loni v srpnu a jelikož se v té době o Telefónice ve vztahu k Českému Telecomu a Eurotelu nemluvilo snad ani v kuloárech, daly by se možná předpokládat čisté úmysly. Zvlášť když název je opravdu velmi blízký oboru podnikání.

Pokud se Telefónica rozhodne přejmenovat Eurotel na svoji světovou značku, zdá se, že se schyluje ke stejné doménové bitvě, jakou před lety podstoupil Oskar. Španělská společnost je ale ve výhodě, název Movistar má totiž registrován jako mezinárodní ochrannou známku, která je platná i v České republice. Kdo myslíte, že vyhraje?

(Děkujeme Fidovi za upozornění)


Tip: Znáte naše nové diskuzní fórum věnované internetovým doménám, serverech a hostingu?

Diskuze (34) Další článek: Motorola chystá smartphone tenký jako Razr (fotografie)

Témata článku: Španělská společnost, WIPO


Určitě si přečtěte