Mozilla začala pracovat na operačním systému pro mobily

Mozilla začala pracovat na operačním systému pro mobily

Výrobce internetového prohlížeče Firefox, americká Mozilla, chystá pod názvem Boot to Gecko vlastní operační systém. Firma o projektu, který míří do mobilních telefonů a tabletů, informovala na svém webu MozillaWiki.

Systém bude volně k dispozici a bude tak pokračovat ve šlépějích operačního systému Chrome OS od Googlu, který byl představen nedávno. Software bude dokonce částečně založen na operačním systému Android, který také pochází z dílny Googlu.

Boot to Gecko pole vývojáře Mozilly Andrease Gala poběží spíše na pozadí, skutečné pracovní prostředí budou tvořit webové aplikace. Cílem programu je „vytvoření lepšího základu pro budoucí aplikace v mobilních telefonech i pevných počítačích,“ dodal Gal. Prvotní vývoj se zaměří na to, aby operační systém dokázal ovládat obvyklé funkce chytrých mobilních telefonů, jako je bezdrátová komunikace pomoci wi-fi či bluetoothu, fotoaparát nebo GPS modul.

 Článek vyšel na E15.cz
Klepněte pro větší obrázek

V další fázi chtějí vývojáři vytvořit balík programů, který nebude vázaný na konkrétní přístroj, ale bude spustitelný přímo z webu. K vývoji softwaru, který je na nyní na své začátku, se může kdokoli přidat.

Diskuze (12) Další článek: Vodafone v srpnu: 9 nových smartphonů + tablet

Témata článku: Ostatní, Mozilla, Opera, Systém, MOBI, Mobil, Operační systém, System


Určitě si přečtěte