Na výletě: s Nokií 6681 místo fotoaparátu

Včera jsem vyrazil na výlet a místo fotoaparátu si s sebou vzal smartphone Nokia 6681. Ne, ještě nejsme tak daleko, aby fotomobily plně nahradily digitály. Chtěl jsem ale zkusit, jak si telefon poradí s různými scénami, a vyzkoušet, jak se s ním opravdu fotí.

Fotogalerii vybraných snímků, které jsem zmenšil na rozlišení 800 × 600, ořezal a mírně upravil, najdete na této stránce. Pro zájemce jsem ke každému obrázku přidal parametry expozice z hlavičky EXIF, kterou Nokia ukládá do obrazového souboru.

Klepněte pro větší obrázek

Focení s Nokií 6681 je rychlé. Stačí odsunout zadní kryt a za 2,67 s je fotoaparát připraven k akci. Díky tomu, že nezaostřuje, je reakční doba po stisknutí spouště pouhých 0,29 s. Se suchými prsty jsem ale měl občas problém odkrýt objektiv, ruka klouzala po plastu. Na krytce by se proto hodila nějaká zarážka.

Displej jako hledáček je slušný, i na slunečním světle se na něm dá rozeznat snímaná scéna. Když aktivujete tichý režim, fotomobil se nijak neozývá a neznervózňuje okolí.

Hodně mi vadilo, že Nokia po zavření fotoaplikace zapomene veškeré nastavení. Když jsem chtěl například pro vyvážení bílé použít režim „zamračeno“, musel jsem ho při každé další sérii nastavovat znovu. To stejné platí i o blesku. Proč nelze natrvalo nastavit třeba automatický režim?

Ukládání do paměti je velmi svižné. Nakonec jsem už ani nepoužíval náhledy snímků na displeji a s takovou lze další obrázek vyfotit už 0,8 s po předchozím.

Na výsledných fotografiích je vidět, že byly pořízený telefonem. Typický je vyšší šum i v poměrně dobrých světelných podmínkách, dobrým poznávacím znakem jsou také roztřepené hrany a přepálená místa. Nokia 6681 ale přesto může sloužit jako dobrý fotografický zápisník a na snímky, které pořídí, se rozhodně dá dívat.

Diskuze (14) Další článek: Nová pravidla studentského tarifu Eurotel Pohoda

Témata článku: Fotoaparát, Nokia 6681, Pořízený telefon, Místo, Výlet, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15