Nahráváme nový firmware do Nokie N95

Nedávno jsme vás informovali o dostupnosti nového firmwaru pro Nokie N95. Záhy jsme ale zjistili, že pro české Nokie N95 není nový firmware zatím dostupný. Koncem minulého týdne však byla uvolněna i česká verze nového firmwaru. V redakci jednu Nokii N95 máme, a proto jsme se rozhodli službu vyzkoušet.

Tip: přečtěte si návod, jak nahrát nový firmware do telefonů Nokia

Než jsme se pustili do nahrávání nového firmwaru, provedli jsme kompletní zálohu paměti telefonu v programu Nokia PC Suite.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Poté jsme navštívili stránky Nokie se službou Phone software update. Tato stránka je pouze v angličtině, ale snadno se zde zorientujete i bez znalosti cizího jazyka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Odtud jsme si stáhli program pro aktualizaci softwaru do počítače a nainstalovali jej. Po jeho spuštění už se stačí řídit pokyny. Připojíte telefon (plně nabitý a s Normálním vyzváněcím profilem) a program zjistí dostupnost nového firmwaru pro právě připojený telefon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Napoprvé jsme neuspěli, český firmware ještě nebyl k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek 

Podruhé už jsme se mohli pustit do akce. V první fázi se balíček s novým firmwarem do telefon stáhne do počítače. Připravte se na stahování 114 MB dat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jakmile je staženo, začne proces instalace nového firmwaru do telefonu. A za pár minut je hotovo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nyní následuje nezbytný restart, který se provede automaticky. Telefon je nyní zcela "čistý", jakoby jsme jej právě vybalili z krabice. Chybí veškerá dříve uložená data v paměti telefonu. Proto spustíme Nokia PC Suite a obnovíme paměť telefonu ze zálohy, kterou jsme provedli hned na začátku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

A je hotovo. Některé doinstalované aplikace obnovu ze zálohy nezvládly (např. Sports Tracker nebo Screenshot). Telefon je ale jinak v původním nastavení, včetně vyzváněcích profilů, přiřazených melodií apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Před... • ...a po

A co je vlastně nového? Telefon je subjektivně rychlejší, rapidně se zrychlilo procházení galerie. O něco rychlejší je také multimediální menu. Fotografie by měly být kvalitnější, zapracovalo se především na vylepšení měření epxozice a vyvážení bílé (hned vyzkoušíme). V oblasti VoIP, datových přenosů byla provedena optimalizace za účelem zabezpečení vyšší stability. V nabídce lze narazit na velmi drobné změny v grafice některých ikon.

Diskuze (11) Další článek: BlueQ wristband: s vibračním náramkem hovor zaručeně nezmeškáte

Témata článku: Nokia, Nov, Nový firmware, Původní nastavení, FirmwarePřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Božská zadní vrátka: Počítač s Windows můžete šmírovat z webového prohlížeče a pomocí API

Božská zadní vrátka: Počítač s Windows můžete šmírovat z webového prohlížeče a pomocí API

** Ve Windows je už nějaký čas funkce Device Portal ** Po aktivaci spustí webový server ** Můžete s ním počítač šmírovat přes prohlížeč a HTTP REST API

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuWindows
Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment