Našli jsme první fotomobil

Včera jsme v redakci hledali, kdo vlastně vyrobil první fotomobil. V sítích GSM bylo hned jasno, na Nokii 7650 z roku 2002 si vzpomněl každý s výjimkou kolegy Tomáše Doseděla. Ten ale získal důležitější trofej, protože našel, kdo byl úplně první na celém širém světě. Šlo o Sharp J-SH04, který od roku 2000 pracuje v japonské síti J-Phone.

Klepněte pro větší obrázek

Nenašli jsme přesnější informace o rozlišení, víme jen, že snímač typu CMOS dokázal zachytit 110 000 bodů. Pasivní displej zobrazil pouze 256 barev, takže si asi dokážete představit, jak obrázky mohly vypadat.

I v Evropě se před Nokií 7650 objevovaly mobilní telefony, vesměs Ericssony, ke kterým se dal připojit přídavný modul s fotoaparátem. Jako fotomobil ale označujeme mobilní telefon, u něhož je fotoaparát pevnou součástí.

Diskuze (18) Další článek: Proč byste si měli nebo neměli koupit chytrý telefon

Témata článku: NAS, První fotomobil, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40