Navicore 2007: nová verze navigace pro mobily

Navicore oznámil, že chystá a od listopadu hodlá prodávat novou verzi softwarové navigace Navicore Personal 2007. Stejně jako předchozí verze je určena pro smartphony se Symbianem, nově ale také pro linuxový tablet Nokia 770.

Klepněte pro větší obrázek
Navicore Personal 2006 na displeji mobilu

Nový Navicore bude opět navigace určená převážně pro použití v automobilu. I když výrobce zákazníky láká na jízdu na kole nebo na pěší vycházky, mapy jsou pouze silniční. Kromě Tele Atlasu nyní Navicore používá i mapy Navtequ. Věřme, že pro naši republiku vybere tu lepší variantu.


 
Obrazovky nového Navicoru

Novinky

1. Bylo údajně vylepšeno mapové pokrytí, ale neznáme žádné detaily. Kromě Evropy začne Navicore nabízet i mapy Severní Ameriky a vybraných zemí v Africe a Asii.

2. K podporovaným plaftormám přibyl linuxový tablet Nokia 770. Ten se však u nás neprodává a v tomto případě je to asi škoda, protože na velkém displej by navigace mohla být velmi použitelná. Navicore jinak podporuje Symbian S60 (včetně verze 3rd Edition), S80 a UIQ 3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Navicore na Nokii 770

3. Služba Navicore Update online service poskytne online aktualizace dat prostřednictvím mobilní datové sítě. Neuvádí se, jestli tímto způsobem bude možné aktualizovat i mapové podklady, které jinak Navicore ukládá na paměťové kartě. Moc tomu ale nevěřím, protože tím by se výrobce určitě pochlubil. Možná však bude aktualizace bodů zájmu.

4. Uživatelé, kteří si koupili nebo koupí starší verzi Navicore Personal v době od 1. září 2006 do 31. ledna 2007, budou mít možnost získat nový produkt zdarma. Budou si ho moci stáhnout prostřednictvím služby Navicore Update online service.

5. Dopravní informace. Navicore Personal sice nepodporuje RDS-TMC, data o dopravní situaci ale bude možné stahovat prostřednictvím GPRS. Stejným způsobem se navigace dovybaví databází policejních radarů. Zůstává otázka, jaké země budou u těchto dvou služeb podporovány.

Navicore Personal 2007 se začne prodávat v listopadu. Bude k dispozici jako samostatný software nebo v balíčku s příslušenstvím. V něm zřejmě bude i nejmenší bluetoothová GPS na světě. Cena ani jedné varianty však nebyla zveřejněna.

Klepněte pro větší obrázek
Prodejní balení

Diskuze (2) Další článek: Nejmenší a nejlehčí bluetoothová GPS na světě

Témata článku: Nová verze, Verze, Mobil, MOBI, Nov


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin